Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

OCAKCI: ‘BEN YAPTIM OLDU’ KARARLARI İLE…

OCAKCI: ‘BEN YAPTIM OLDU’ KARARLARI İLE…

Karadeniz Ereğli CHP İlçe Başkanı Sertan Ocakcı, “maalesef Elmatepe mevkisinde yapımına başlanan üstgeçit çalışmalarında gördüklerimiz, Karadeniz Ereğli’yi yönetenlerin, kimseyi düşünmeden ‘ben yaptım oldu’ kararları ile yaptıkları yanlışlara başka yanlışlar katmaya devam edenlerin bir başka hatası olarak karşımıza çıkıyor” dedi.


Ocakcı, yazılı açıklamasında, ilçede çarpık ve plansız çalışmaların yapıldığını iddia etti. İlçenin Elmatepe Mahallesine yapılmaya başlanan üstgeçit çalışmasını eleştiren Ocakcı, şunları kaydetti:
“Kimseden görüş-fikir almayanlar…”
“Ereğli’yi yönetenler her çalışmalarında plansız programsız çalışmalarının sıkıntılarını Ereğli halkına yaşatıyorlar. Ereğli’yi baraka kenti haline getirdiler. Proje aşamasında bile düşünülmeden, planlaması ve fizibilite çalışması yapılmadan başlatılan her çalışma hüsran ile ortada durmaktadır.
İş merkezi yapacağız, diye başladıkları projenin durumu ortada. Eski belediye binamızın olduğu kentin tam merkezindeki alan kaderine terk edilmiş bir durumda duruyor. Yol yapacağız, dedikleri Orta Cami mevkiinde üç kere yol ve kaldırım projesi değiştirip her ay aynı yolu ve kaldırımı kırıp döktüler. Orta Cami ve Kaneriağzı esnafı aylarca siftah yapamadı.  Bundan ders çıkarmayan kent yöneticileri şimdi de plansız programsız yeni bir çalışmada eziyeti Elmatepe’de yaşatmaktadır.
Üstgeçit alanında, Elmatepe’de yaşayanlardan ve kimseden görüş-fikir almayanlar, belediyeye bağlı mahallede su, elektrik, doğalgaz hattı ve telefon hattı nereden geçiyor, bundan bile haberdar değiller.
Temel kazarlar, mahallenin su borusu patlar. Kazı yaparlar, mahalleyi doğalgaz patlaması ile karşı karşıya bırakırlar. Çalışma yaparlar, mahalle halkı itiraz eder, dava açar. Üstgeçit yapmak isterler, görsel mahremiyeti düşünmezler.  Temel kazısında çıkan boruları görünce çalışmayı durdururlar. Kazdıkları temel alanında su borusu patladığı için kazı alanı yüzme havuzuna döner.  Plansız, programsız işlere devam eden belediye yöneticilerine tavsiyemiz, bir işi de doğru yapmaları olacaktır. Bu kentin insanına kan kusturmaya hakkınız yok.
Kamuoyu biliyor ki, Ereğli çalışmalardan kaynaklanan bir başıboşluk ve sorunlar yumağı ile karşı karşıya kaldı. Bizler, bu tür çalışmaların plan ve programdan uzak görüntü içinde yapılması sebebiyle esnafımızın ve vatandaşlarımızın sorunlar ve kentsel sıkıntılar yaşamak zorunda bırakıldıkları sorunlar karşısında kayıtsız kalamayız, kalmayacağız.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
kızgın1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
ismail ünlü

22 Mart 2018 - 21:24

iş leri güçleri vaat icraat yok olsun sap döner keser döner seçim yaklaştı gezmeye başladı lar boşuna gelmesinler yemezler fatih çakir ve başkan bölücek gençlik rn..

Yorum Yazın