Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

NEDEN ADAY OLDUM?

NEDEN ADAY OLDUM?

CHP Zonguldak Milletvekili Aday Adayı Şerafettin Turpcu, ön eğilim yoklaması öncesi partililerinden mektupla destek istedi.

Turpçu. CHP Zonguldak il örgütünde kayıtlı ilçe ve beldeleri de kapsayan tüm üyelere “Kardeşiniz Şerafettin Turpcu” imzasıyla mektup yazdı.

Turpçu, Zonguldak’taki ekonomik, sosyal ve siyasal yaşamın dünü ile bugününü özetlediği mektubunda, neden milletvekili aday adayı olduğunu ve neler yapılabileceğini de sıraladı.

İşte Turpçu’nun, CHP üyelerine gönderdiği mektubun tam metni:

"ÜYELERİN KARAR SAHİBİ OLMASINI İSTEDİM"

“Değerli yol arkadaşım, partimiz 7 Haziran seçimlerindeki milletvekili adaylarını kayıtlı 10.500 üyenin oylarıyla belirleyecek. Bunu parti içi demokrasinin hayata geçmesi ile seçim başarısı açısından son derece önemli buluyorum. 30 yıla yaklaşan siyasi hayatımda hep üyelerin söz ve karar sahibi olması ilkesini savundum. Nedense, hep tersi tercih edildi.  Bu tercih parti içi barışa, birliğe beraberliğe hizmet etmediği gibi, seçim performansımızı da etkiledi. İlimizi TBMM’de temsil edecek adayları şimdi sizler belirliyorsunuz. Yapılacak önseçim, hiç kuşku yok ki, örgütümüzün propaganda döneminden çok daha önce büyük bir heyecan, motivasyonla seçime hazırlanmasını sağlayacak. Bir yerlerden dayatılanlarla değil, kendi belirlediği adaylarla seçimlere giden partililerimiz daha büyük bir şevkle çalışmalara katılacak. Yalnızca bu bile gerek sandıkların korunması, gerekse daha geniş kitlelere sesimizin duyurularak oylarımızın artırılması yolunda büyük mesafe kat etmemizi sağlayacak.

NEDEN ADAY OLDUM?

Sevgili kardeşim, aday adayı olarak karşınıza çıkarken, neden aday olduğumu sizlere anlatmak isterim.

Cumhuriyetin ilk kenti Zonguldak TTK, ERDEMİR, KARDEMİR, ÇATES, SEKA, Filyos Ateş Tuğla gibi sanayi tesisleri, limanları, üniversitesi, kaliteli eğitim veren lise ve sanat okulları ile ülkenin altın şehirlerinden biriydi.

Önce sağ iktidarlar ve peşinden gelen 13 yıllık AKP iktidarı kenti adeta tarumar etti. Emeğin başkenti, emeklinin ve işsizliğin başkenti oldu. AKP 13 yıllık iktidarı süresince kentin hiçbir sorununu çözemediği gibi, bütün ilçelerimiz göç verdi, köylerimiz boşaldı, nüfusumuz azaldı.

“ÇALIŞANLAR MODERN KÖLE HALİNE GELDİ”

Zonguldaklılar büyükşehirlerde asgari ücretle çalışan modern köleler haline geldi. İlçelerimizde de son derece kötü bir tablo ortaya çıktı. Erdemir’in özeleştirilmesinin ardından Ereğli vahşi kapitalimizin pençesine terk edildi, 5000 olan icralı kişi sayısı 50000’lere ulaştı. İşsizliğe çareymiş gibi gösterilen tersaneler bir bir kapanırken iktidar partisi kılını bile kıpırdatmadı. Fİlyos Vadisi Projesi ise bir çivi bile çakılmadan ’Yalan Rüzgârı’ dizisini aratmayacak bir senaryo ile düş olarak kalmaya devam etti. TTK küçüldükçe küçüldü. İlçelerimizde tarım bitirildi, emeğin başkaldıran kenti Zonguldak ülkenin küçük kentlerinden biri haline getirildi. 

“ZONGULDAK’I CHP İKTİDARI AYAĞA KALDIRACAKTIR”

Aziz dostum, tüm içtenliğimle söylüyorum ki, her anlamda gerileyen Zonguldak’ı CHP iktidarı ayağa kaldıracaktır. İktidara geldiğimizde kömür havzamıza gereken önem verilecek, Filyos Vadisi Projesi başta olmak üzere, istihdam yaratacak pek çok proje süratle hayata geçirilecektir. Ulaşımın bir işkence haline geldiği karayolları çağdaş seviyeye çıkarılacak, yeni iş alanları yaratılarak, ekmeğin en namuslusunun pişirildiği Zonguldak, huzur içinde yaşayan mutlu insanların kenti haline dönüşecektir. Bunu başarmak zorundayız, çünkü torunlarımıza mutlu insanlarını kentini yaratmak gibi büyük bir borcumuz var. İşte bu borcu ödeyebilmek için aday adayı olarak karşınızdayım.

“7 MART’TAKİ ÖNSEÇİMDE DESETĞİNİZİ BEKLİYORUM”

İş hayatındaki başarılarım ve yıllarca sol içinde verdiğim mücadele nedeniyle kendime güveniyorum. Uzun yıllardır partim ve siz değerli üye kardeşlerimle iç içeyim. Hiçbir ayrım gözetmeden her ilçedeki arkadaşlarımla dostça ilişkiler geliştirdim. Doğru bildiklerimden hiç şaşmadım, parti içerisinde ciddi siyasi bedeller ödemek uğruna da olsa bu yoldan dönmedim. Bu çizginin siz değerli üyelerce de değerlendirileceğine inancım tamdır. Size güveniyor, 7 Mart’ta yapılacak önseçimde kendimi, daha aydınlık bir Türkiye için çarpan o güzel yüreklerinize emanet ediyorum.

En içten sevgi ve saygılarımla…”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın