Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Muhtarlar Günü ‘Gecesi’…

Muhtarlar Günü ‘Gecesi’…

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, “Muhtarlar Günü” dolayısıyla yemekli gece gerçekleştirildi.


Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Gülüç Beldesindeki Büyük Anadolu Ereğli Otel’de Karadeniz Ereğli Muhtarlar Derneğince düzenlenen gecede yaptığı konuşmada, ilçedeki görev süresince birçok etkinliğe katıldığını belirterek, “ama inanın bütün samimiyetimle söylüyorum, salonun böylesine tıklım tıklım dolduğunu ilk kez görüyorum. Demek ki muhtarlarımız gerçekten köylerinde mahallelerinde hatta ailelerinde evlerinde başarılı oldukları kadar bu tür aktiviteleri yapmada da başarılılar” dedi.
Cumhurbaşkanı örneği…
Ereğli Belediye başkanı Hüseyin Uysal da, muhtarlar, azalar ve eşlerinin gününü kutladığı konuşmasında şöyle dedi:
“Biz, demokrasinin yerelden başladığına inanan ve bunu her fırsatta dile getiren anlatan, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, muhtarlarımıza verdiği kıymeti ve önemi herkes bilmektedir. Bundan dolayı bizde, Sayın Cumhurbaşkanımız gibi muhtarlarımıza çok önem veren bir belediyecilik modeli ile karşınızda oluyoruz.”
Muhtarlara övgü
Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ise muhtarların gece-gündüz çalışmalarıyla hizmet ürettiklerini dile getirerek, “görevi halkımıza hizmet etmek bayrağımıza sahip çıkmak, vatanımıza, birliğimize, dirliğimize sahip çıkmak için uğraşan değerli muhtarlarımızın gününü kutluyorum” diye konuştu.
“Devlet’in en önemli gücüyüz”
Dernek Başkanı Şükrü Kılıç ise muhtarların, Devletin en önemli gücü olduğunu savunarak, şu sözlerle konuştu:
“Muhtarlar, insanların güvenini kazanmış, çalışkan, dürüst, adil, hukukun üstünlüğüne inanmış kişilerdir. Vatandaş ile bire bir diyalog içinde olan, doğrudan ve pratik hizmet sunan, vatandaşın bir talebi ile ilk yardıma koşan muhtarlar, Devletin en önemli gücüdür. Muhtarlarımız çoğu zaman büyük bir özveriyle, dirayetle, zor koşullarda hizmet veriyor, İlçemizin yapılması gereken işlerinde bir başarı varsa bunda Kaymakamımızın, siyasetçilerimizin, Belediye Başkanımızın ve biz muhtarların gayret ve azmi vardır. Bölgemizde huzur ve güvenin sağlanması yönünde üstün gayret ve çabalarını esirgemeyen İlçe Emniyet Müdürlüğüne ve İlçe Jandarma Komutanlığına ayrıca teşekkür ediyorum. Bizden desteklerini esirgemeyen, sosyal aktivitelerde, gezilerde ve Türkiye’de benzeri olmayan dernek binamızın oluşmasında belediye başkanımız ve 31 belediye meclis üyesine ayrı ayrı 137 muhtar adına sonsuz teşekkürlerimiz sunarım.”
Plaket… Katılım…
Kılıç, Katkılarından dolayı Ereğli Kaymakamı Madenoğlu ile Belediye başkanı Uysal’a teşekkür plaketi takdim etti. Karadeniz Ereğli Muhtarlar Derneğinde başkanlık yapanlara, Derneğin yaptırdığı hizmet takdir plaketleri ise Madenoğlu ve Uysal tarafından verildi.
AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, CHP İlçe Başkanı Sertan Ocakcı, bazı CHP’li belediye meclis üyeleri, bazı sivil toplum kuruluş başkan ve temsilcileri, muhtarlar ve eşlerinin katıldığı gecede, Faslı Şahane Grubu’nun seslendirdiği Türk Sanat Müziği eserleri dinlendi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük4
kızgın1
hayran0
şaşkın0
üzgün0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın