Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Muhtar adayı, kendisine oy vermedi!

Muhtar adayı, kendisine oy vermedi!

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Zonguldak'ta kendisiyle birlikte 4 adayın bulunduğu Mumcuoğlu köyüne muhtar adayı olan Birol Özsoy, hiç oy alamadı. Özsoy bile kendisine oy vermedi.
31 Mart 2019 günü yapılan yerel seçimlerde muhtarlar da belirlendi. Devrek'in Mumcuoğlu köyünde ise ilginç bir olay yaşandı. Köyün mevcut muhtarı Celal Hırçın yeniden adaylığını açıkladı. Bunun üzerine köyde ikamet eden Şaban Çubukçu, Kenan Özsoy ve Birol Özsoy da adaylığını açıkladı.
Seçim günü geldiğinde oylar sayıldı. Çıkan sonuca göre 106 oy alan mevcut muhtar Celal Hırçın yeniden güven tazeledi. Diğer adaylar Şaban Çubukçu 74 oy, Kenan Özsoy 5 oy alırken Birol Özsoy'a sıfır oy çıktı.  Kendisine bile oy vermediği anlaşılan Birol Özsoy'un yakınlarının da kendisine oy vermediği öğrenildi.
Sandıktan sıfır oy alan Birol Özsoy'un sonucuna şaşıran muhtar Celal Hırçın, "Seçime niye girdi bilmiyorum" dedi.
İHA'ya konuşan Birol Özsoy, "Benim broşürlerimi dağıttıktan sonra hep sağda solda, yerlerde gördüm. Ben de bunun üzerine kendimi bile değil kendime en yakın hissettiğim adayı desteklemeye karar verdim. Kendime oy vermedim. En yakın hissettiğim adaya oy verdim" dedi. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
kızgın1
hayran0
şaşkın0
üzgün0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın