Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

MÜFTÜOĞLU, ADAY ADAYI OLACAK

MÜFTÜOĞLU, ADAY ADAYI OLACAK

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde, eski CHP Parti Meclis (PM) Üyesi ve eski Zonguldak Milletvekili Adayı Buket Müftüoğlu, katıldığı radyo programında, sorulan soruları yanıtladı.


Gazeteci Fikri Kapan’ın, 91.7 frekansından yayın yapan radyomuz Ereğli FM’de hazırladığı “Fikri Kapan’la Burada Konuşalım” isimli programın konuğu olan Müftüoğlu;

*CHP’den başka hiçbir parti’de siyaset yapmadığını bildirdi.

*2007 ve 2009 yılları arası siyasi döneme de giren Müftüoğlu, Halil Posbıyık’ın CHP’ye kazandırılması için çok uğraştığını belirterek, "Deniz Bey’e Halil Posbıyık’ı kabul ettirmek çok zor oldu. Önder Sav o gün bugündür benimle konuşmaz” dedi.

*Baykal’ın küresel güçler tarafından elemine edildiğini anımsatan Buket Müftüoğlu, bu durumu, hayatı boyunca unutmayacağını söyledi. Baykal’a yapılanları, komplo olarak nitelendirdi.

Ülke gündemine ilişkinde değerlendirmelerde bulunan Müftüoğlu;

*AK Parti iktidarı ile ülkede üretimin durduğunu, üretmeden satın alma yoluna gidildiğini ortaya attı.

*Türkiye ekonomisini cam fanusa benzeten Müftüoğlu, ekonominin her an kırılıp tuz-buz olabileceğini savundu.

*Kötü ekonominin Ereğli ilçesine de yansımalarının olduğunu anlatan Müftüoğlu, asırlık firmaların, iflasın eşiğinde olduğunu iddia etti.

*Ereğli’ye 1 veya 2’inci sıra verilmesi hesabının yapılmasının kendisine ağır geldiğini belirten Müftüoğlu, kadın kotası sözünden rahatsızlık duyduğunu söyledi. Müftüoğlu, ’o zaman erkek kotası da olsun’ dedi.

*Kadının vicdan ve titizlik olduğunu ortaya atan Müftüolğlu, kadının olduğu yerde üretim ve büyümenin olacağını dile getirdi. Kadının olduğu yerde, yolsuzluğun olmayacağının da altını çizdi.

*Buket Müftüoğlu, CHP Zonguldak Milletvekili Aday Adayı olmak için Ereğli’ye geldiğini söyledi. Vekil olursa, Ereğli’yi ’rüya kent’ yapacağını iddia etti.

*CHP sevgisi sorulan Müftüoğlu, partisini kalbine benzeterek, ’kalbimin attığı yerdir CHP’ dedi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın