Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

MOR BEYİN OLDUĞU ANLAŞILAN…

MOR BEYİN OLDUĞU ANLAŞILAN…

AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, FETÖ soruşturmaları kapsamında gözaltına alınan, sonrasındaki süreçte ise Yargı’dan berat eden Ereğli Demir ve Çelik Fabrikası (Erdemir) çalışanlarının yeniden işlerine geri dönmesi gerektiğini bildirdi.


Çakır, bir kafede düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında yaptığı açıklamada, Erdemir’den Bylock şüphesi ile gözaltına alınarak işten çıkarılan çalışanları gündeme taşıdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu konulara ilişkin yaptığı ’mor beyin’ tabirini hatırlatan Çakır, şu ifadeleri kullandı:

“O İNSANLARIN YANINDAYIZ”
“Erdemir’den Bylock şüphesi ile gözaltına alınıp, cezaevinde yattıktan sonra mor beyin olduğu anlaşılan, suçsuzluğu anlaşılıp serbest bırakılan, her türlü işlemleri tamamlanıp beraat ettiği anlaşılan Erdemir çalışanlarının tekrar işe alınması noktasında en üst düzeyde takipçisi olacağız. Ortada bir mağduriyet var. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi, mor beyinden dolayı hiçbir insanımızın mağdur edilmeyeceği, kamuda olanların kamuda yeniden görevine döndüğü Erdemir gibi kurumda çalışanların geri dönmesi için takipçisi olacağız. Milli Savunma Bakanlığı ve daha üst makamlara bunu taşıyacağız. O insanların da yanındayız. Hiçbir suçları yok, beraat ettikleri anlaşıldıktan sonra yanlarındayız.” 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük1
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
Cafer Esen

08 Mart 2018 - 15:39

Haksız yere isten atılan ne olacak.Sussuz olan ne olacak,verilecek uç beş kuruşla oldu bitti,durumami gelip geçecek.SSK dan yıllar yılı bekleyip emekli olmak için bir kenardami,bekleyecektir.

Yorum Yazın