Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

MHP’den “İl” çağrısı!

MHP’den “İl” çağrısı!

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde MP ilçe Başkanı Rahman Demirtürk, Karadeniz Ereğli’nin ‘il’ yapılması gerektiğini bildirdi.


Demirtürk, parti binasında düzenlenen basın toplantısında gazetecilere konuşmasında, Zonguldak’ın büyükşehir ve ya bütün şehir yapılmadan önce Ereğli’nin il yapılması gerektiğini öne sürdü. Bunun için Ereğli ve Alaplı ilçeleri ile belde belediye başkanlarının yanı sıra esnaf ve ticaret odaları, dernekler, muhtarlar ve siyasi parti ilçe başkanlarının bir araya gelmeleri çağrısında bulunan Demirtürk, şöyle dedi:
“Gecikmeler yaşanacaktır”
"Aldığımız bilgilere göre Zonguldak’ın büyükşehir ya da bütün şehir yapılmasına ilişkin çalışmalar Ankara’da yapılmaktadır. Bizler MHP Ereğli ilçe teşkilatı olarak Zonguldak’ın büyükşehir ya da bütün şehir yapılmasına tümden karşı değiliz. Bizim önerimiz eğer Zonguldak Büyükşehir ya da bütün şehir yapılacaksa Ereğli’nin il yapılması, Alaplı ile birlikte diğer beldelerimizin de ilçe yapılmasıdır. Zonguldak coğrafi açıdan gerçekten zor bir bölgedir. Bu gün bile Zonguldak merkezden Ereğli ve Alaplı ilçelerimize belli hizmetlerin getirilmesi gecikmekte iken Zonguldak’ın büyükşehir yapılması durumunda daha da fazla gecikmeler yaşanacaktır.
Ereğli il yapılsın ondan sonra Zonguldak büyük şehir olsun. Ereğli’nin il yapılması ile ilgili olarak siyasi ikballeri bir kenara bırakıp hem Ereğli hem de Alaplı’nın menfaatleri doğrultusunda birlikte hareket edilmelidir. Bu konuda başta Ereğli, Alaplı ilçe ve beldelerinde görev yapan belediye başkanları, esnaf ve ticaret odaları, derneklerimiz, sendikalarımız, muhtarlarımız ve siz değerli basınımıza büyük görev düşmektedir.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük4
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın