Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

KONSEY, BAŞKANINI SEÇTİ

KONSEY, BAŞKANINI SEÇTİ

Karadeniz Ereğli Kent Konseyi’nin olağanüstü seçimli genel kurulu gerçekleştirildi.


Alınan bilgiye göre, genel kurulda başkanlık için Yusuf Karaoğlu ve Serdar Özbek yarıştı. Atatürk Kültür Merkezi Nikah Salonu’nda gerçekleştirilen kurulda Divan Heyeti Başkanlığına Hikmet Tezel’in, üyeliklere ise Şükrü Kılıç ve Dilek Yağmur seçildi. Saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı söylendi.
Aday Yusuf Karaoğlu, kurulun açılış konuşmasında, Kent Konseyi’ne kurumsal kimlik kazandıracaklarını söyledi. Ardından Karaoğlu, faaliyet raporu ile gelir gider tablolarını okudu.
Seçime geçilmeden önce Başkan adaları Yusuf Karaoğlu ve Serdar Özbek, söz aldılar. Her iki aday kazandıkları takdirde yeni dönemde gerçekleştirmek istedikleri çalışmaları aktardılar.

 

SEÇİMLERE GEÇİLDİ
Serdar Özbek’in listesi okunduğu sırada yönetim kurulu asil üyeliklerde bulunan Bahattin Şenay’ın kendi isteği ile listeden çıkmak istemesi ile yedek üyelerin ilk sırasında yer alan Necati Günay, asil üyeliğe dahil edildi. Öte yandan yedeklerde yer alan Necati Bakan’da listeden adının çıkarılmasını istedi.
Böylece Özbek’in yönetim kurulu asil listesinde Yusuf Arslan, Mehmet Morcu, Mehmet Taştan, Bahadır Kasap, Şaban Çetinkaya, Halime Çetin, Naim Kaya, Mustafa Timur, Zeki Mısırlı, İbrahim Necati Günay yer aldı.

KARAOĞLU'NUN LİSTESİ:
Yusuf Karaoğlu’nun yönetim kurulu asil listesinde ise Celal Yıldız, Ahmet Özer, Şener Mısırlı, Zafer Yalman, Nevzat Oğuz, Gürdal Özçakır, İbrahim Necati Günay, Adem Acar, Birkan Demirel, İlknur Güneri Tekin, Muhammet Başkan yer aldı.

KAZANAN KARAOĞLU OLDU
Ardından oylamaya geçildi. Genel Kurula 108 delegenin davet edildiği bildirildi. Başkanlık için yarışa adaylardan Yusuf Karaoğlu 62, Serdar Özbek ise 22 oy aldı. Seçimi kazanan Karaolu’nun listesi oldu.

KADIN MECLİSİ:
Genel kurulda Kent Konseyi Kadın Meclisi seçimi de gerçekleştirildi. Feride Acur’un başkanlığını üstlendiği Kent Konseyi Kadın Meclisi listesinde ise şu isimler yer aldı:
Kader Taşdüzer, Zeynep Yüksel Ünal, Dilek Aslantaş, Serpil Özsoy, Gönül Tekce, Nilüfer Aşkın, Dilek Yağmur, Hülya Ünver, Havva Çiçek, Ayfer Ulu, Halime Çetin, Gizem Dinçel, Seda Kar.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
şaşkın1
gülücük0
üzgün0
kızgın0
Muhammet Likoğlu

31 Mart 2018 - 22:02

Şimdi oldu hayırlı olsun bu konuda büyük özveri ve emeği olan Mustafa Özkan'a teşekkür ederim..

Yorum Yazın