Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

KAVLAK İLE ŞAHİN OMUZ OMUZA

KAVLAK İLE ŞAHİN OMUZ OMUZA

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin’i işaret ederek, “başkan adayımıza teşekkür etmek istedim. Çünkü taş üstüne taş koyan emekçiler adına bizim dostumuzdur, emek dostudur” dedi.  
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Karadeniz Ereğli mitinginde açıkladığı Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’nda yapılacak yeni yatırım ile 1000 kişi işe alınacak açıklamasının ardından ilçeye gelen işçi lideri Kavlak, AK Parti teşkilatını ziyaret etti.
Erdemir işçisi ile AK Partililer, parti önünde karşıladığı Kavlak’a yoğun ilgi gösterdi. Kavlak’ı burada Ak Parti Milletvekilleri Polat Türkmen ve Hamdi Uçar ile Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin karşıladı. Şahin, çiçek verdiği Kavlak’a teşekkür etti.   
İşçinin “Pevrul başkan nerede biz oradayız” sloganına kayıtsız kalmayan Kavlak, “Pevrul başkandan sizin aranızda çok var. Erdemir işçisi neredeyse biz oradayız” dedi.
“BAŞKAN ADAYIMIZA TEŞEKKÜR ETMEK İSTEDİM”
Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Odabaş ile Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan ile birlikte AK Parti önünde işçiye seslenen Kavlak, şunları söyledi:
“Toplum sözleşmemizi imzaladık. Bugün, iş çıkışında da kendi otelimiz yani sizin evinizde arkadaşlarımıza gerekli açıklamaları yapacağız. Yalnız, bizim toplu sözleşmede çok isteyip sonuç alamadığımız, özellikle Erdemir’de çalışan taşeron arkadaşlarımız ile ilgili çok ısrarlarımız oldu ama maalesef istediğimiz sonucu alamamıştık.
Ama Sayın Cumhurbaşkanımız Erdemir’e gelmeden önce beni aradı bura ile ilgili bilgi istedi. Bende kendisine, ‘Erdemir’in en büyük sorunlarından bir tanesinin taşeron sorunudur’ dedim. Erdemir’de çalışan taşeronlar olduğunu kendisine ilettim. Buradaki mitingden hemen sonra da, konuşmasını dinledikten sonra kendisini aradım. Bu duyarlılığından dolayı kendisine teşekkür ettim. Kendisi de bana, belediye başkan adayımızın da bu konuda çok ısrarcı olduğunu, onunda kendisine telkinlerde bulunduğunu söyleyince bugünde başkan adayımıza teşekkür etmek istedim. Çünkü taş üstüne taş koyan emekçiler adına bizim dostumuzdur, emek dostudur.
Toplu sözleşmenin tüm ayrıntılarını da saat 17.30’da işten çıkan arkadaşlarımız ile otelimize geldiğinde orada bir toplantı yapacağız. Akşamı arkadaşlarımız ile birlikte geçireceğiz. Buraya kadar zahmet edip geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum.
AK PARTİ TEŞKİLATINA ÇIKTILAR
Ardından İlçe Teşkilatı’nda başkanlık makamında da gazetecilere açıklamada bulunan Kavlak, şu sözlerle konuştu:
"Ülkede yaklaşık bir hafta sonra yerel seçim olacağını hatırlatarak, “tabi her bölgenin dinamikleri farklıdır. İstanbul bugün finansmanın başkenti, Bursa’ya bakıyorsunuz otomotivin başkenti, Zonguldak ve Ereğli de emeğin başkenti. Burada emeksiz, emek olmadan hiçbir şey düşünülemez. Ki Erdemir’in bir başka özelliği de Ereğli’nin Erdemir ile bütünleşmesidir. Yani Türkiye’de Kırıkkale Makine Kimya ile bütünleşmiştir, İskenderun İsdemir ile bütünleşmiştir, Karabük Kardemir ile bütünleşmiştir. Yani Erdemir de bir şey olduğu zaman Ereğli’nin bundan etkilenmemesi mümkün değil. Biz aşağıda da bahsettiğim gibi çok güzel bir sözleşme imzaladık. Düşünebiliyor musunuz ortalama 2 bin 400 liraya varan bir zam aldık yıllık bazda. Neredeyse yüzde 30’lara varan bayram harçlıklarına zam aldık. Ama Anadolu’da bir söz vardır ‘bir yer biri bakar, kıyamet ondan kopar’ diye; bizim burada da her ne kadar bizim üyemiz olmasa da emek veren, bu işletmelerde çalışan ama emeğinin karşılığını maalesef alamayan taşeron olarak bizim isimlendirdiğimiz emekçi arkadaşlarımızın böyle bir sorununa Sayın Başkanın duyarlılığı, Sayın Cumhurbaşkanının özellikle her buraya gelmeden önce ve buradan dönüşte bu konuya duyarlılığından dolayı biz de şöyle bakıyoruz; emekçi için taş üstüne taş koyan herkesten Allah razı olsun. Bunun için de bizim yapmamız gerek bir şey varsa, taşın altına elimizi koymaktan asla kaçınmıyoruz. Bugün onun için başkana hem hayırlı olsun demek hem de burada sizlerin huzurunda kendisine başarılar dilemek için buradayım.”
AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin de ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek; “sizleri burada görmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Bizler işçi dostlarıyız, ben de bir Erdemir işçisi evladıyım. Kardeşlerim Erdemir çalışanları, sizleri burada ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz, hoş geldiniz, şeref verdinizd edi. 
Ziyaret bir süre daha karşılıklı sohbet şeklinde devam etti.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük3
kızgın1
hayran0
şaşkın0
üzgün0
Ahmet Elmacı

26 Mart 2019 - 21:53

Bu seçim EROL ŞAHİN DE

Yorum Yazın