Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

KARTAL ‘BİTMEZ’ DEDİ; İKTİDAR BAKALIM NE DİYECEK!

KARTAL ‘BİTMEZ’ DEDİ; İKTİDAR BAKALIM NE DİYECEK!

EREĞLİ-DEVREK YOLU BİTMEYECEK


CHP’li İl Genel Meclis Üyesi Hayrettin Kartal, Ereğli-Devrek arası karayolun bitirilmeyeceğini söyledi.
Karadeniz Ereğli CHP İlçe Örgütünde değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Genel Merkez tarafından Kayyum atanan İsmail Fota, gündemi değerlendirdiği sözlerinde, önceliklerinin ilçe ekonomisini canlandırmak olduğunu söyledi.
Cumhuriyetin 96’ncı yılı nedeniyle 28 Ekim’de Eski Bağlık Gazinosu’nda Cumhuriyet Balosu düzenlediklerini belirten Fota, geceye davette bulundu.
KARTAL: ÇAĞRIMIZ İKTİDAR MİLLETVEKİLLERİNEDİR
CHP’li İl Genel Meclis Üyeleri Mehmet Aksoy ve Şanver Akdağ adına konuşan partin ilk sıra İl Genel Meclis Üyesi Hayrettin Kartal ise 6 aylık çalışma faaliyetlerini aktardı. Zonguldak’ın Genel Bütçeye katkı sağlamada ilk 15 il arasına girmesine karşın hizmet alma noktasında 50’inci sıra oyduğunu öne süren Kartal, “bizi bundan sonraki süreçte Zonguldak’ın 5 yıllık Strateji Plan’ı ağırlıklı olarak ilgilendiriyor. Çağrımız iktidar milletvekillerinedir. Ülkeyi tek başına onlar yönetiyor. İl Özel İdaresi onların elindedir. Tüm seçimlerde, Zonguldak’tan en çok milletvekilini onlar çıkartıyor. Köylere Hizmet Götürme Birliği onların elinde. Çağrımız; bundan sonra daha sorumlu daha ciddi bir şekilde Zonguldak ve köylerinin sorunlarına eğilmeleridir” diye konuştu.
EREĞLİ-DEVREK YOLU BİTMEYECEK (Mİ)?
Karadeniz Ereğli’de bitirilemeyen, yıllar içindeki durumu ise iki sevgili arasındaki bağa benzetilerek “Ereğli-Devrek yolu bitmeyen aşktır” denilen Ereğli ile Devrek arası köy bağlantı yolları hakkında da konuşan Hayrettin Kartal, yolun uzun yıllar daha inşa edilemeyeceğini iddia ederek, şöyle dedi:  
“Ereğli ile Devrek arası köy bağlantı yolu, özellikle 2002 seçimlerinde çok ciddi bir şekilde kullanıldı. Bir milletvekili ‘Ereğli Devrek yolu, benim amentümdür’ dedi. 2 dönem Meclis’te görev yapmasına rağmen, ardından bir 10 yıl daha AK Parti tek başına iktidar olmasına rağmen Ereğli-Devrek yolu bitme aşamasına gelemiyorsa; önümüzdeki süreçte de bitmesi mümkün görünmüyorsa bu kendi gözlemlerimize dayanıyor. Tespitimiz şudur; yeterli ödeneği ayırırsın bir sene içinde bitirsin.
Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu Ereğli’yi ziyarete geldiğinde şunu söylemişti: ‘Ereğli-Devrek yolunu bir yıl içinde bitireceğim.’ Bu yolun bitmeyişi Ankara’nın sorunudur. Dolayısıyla iktidarın sorunudur.”  

 

KARTAL ‘BİTMEZ’ DEDİ; İKTİDAR BAKALIM NE DİYECEK!

EREĞLİ-DEVREK YOLU BİTMEYECEK

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019

gülücük5
üzgün1
hayran0
şaşkın0
kızgın0
  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo