Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Kamuoyunun bilgisine…

Kamuoyunun bilgisine…

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Karadeniz Ereğli Belediyesi’nin Ereğli FM’e “haber”, “belgegeçer” ve “bilgi” ambargosu uygulamaya başlaması üzerine kamuoyunu bilgilendirme yazısıdır…

   Değerli Karadeniz Ereğli halkının oyunun büyük bölümünü alarak yeniden Belediye Başkanı seçilen Halil Posbıyık; basın etik ve ahlak kurallarını yayın ve yayım faaliyetlerine ilke edinen “yalansız ve net” basın faaliyeti yürütme yolunda mesai harcayan Ereğli FM’e “ilan” ve “haber” ambargosu uygulamaya başlamıştır. Posbıyık’ın verdiği talimat doğrultusunda Belediye ile ilçe basını arasında kurulan sosyal ağ ile elektronik posta sisteminden kurum çalışanlarımız çıkartılmıştır.

     25 yıllık “gazetecilik” ve “radyoculuk” faaliyetleri sürdüren Ereğli FM, bugüne değin; hiçbir kurum ya da kuruluşun ilan desteğine ‘ihtiyaç duymadan’ basın icraatlarını sürdürmüş; yenilenen, zaman zaman ise değişen ‘haberci’ kadrosu ile de kendi haberini kendi bulmuş, yaratmış ve yapmıştır. Haber yaparken kimseye ‘haber yapabilir miyim?’ diyerek icazet almamış; vicdan, ahlak ve basın ilkeleri ne diyorsa bunu ortaya koymuştur.

     Ereğli Belediyesi’nin sahibi, hangi partiye oy verirse versin Ereğli halkıdır. Dolayısı ile Müftüzade Halil Kaptan döneminden bugüne ‘kimsenin tekelinde olmadan’ süregelen Karadeniz Ereğli Belediyesi ile ilgili haberleri dün nasıl aktarıyorsak bugün de takipçilerimiz ile ilçe halkına sunmaya devam edeceğiz. Ereğli Belediyesi’nde ‘haber niteliği taşıyan’ her ne olursa bunu yine aynı önem ve ciddiyet ile aktarmaya devam edeceğiz.

      Maddi durumu basın faaliyetlerini sürdürmede oldukça yeterli durumda olan Ereğli FM; habercilik bilgisi, istihbarat kaynağı, haberleştirme kabiliyeti, görüntü ve fotoğraf sunumu beceresi gösteren haber merkezi ile haber yapmaya devam edecektir. Hiçbir ‘ambargo’, yayıncı ve yayımcı olmamızdan bizi alı koyamayacaktır.

      Kinsiz, nefretsiz, saygı, sevgi ve hoşgörülü bir Ereğli dileklerimiz ile… (Ereğli FM çalışanları)  

 

***********

https://ereglifm.com.tr/haber/yok-sayilmak-istemiyorlar/18983?fbclid=IwAR1_mbdKxdAXbf_3PCCWErw6PKn9NSyFc4jrHGEf0TLgEFjzsw0shpTPVoI

Ereğli FM’in Ereğli Belediyesi ile ilgili yaptığı en son haberi şöyleydi:

 “YOK SAYILMAK” İSTEMİYORLAR!
Karadeniz Ereğli Belediyesi uhdesindeki Sahil Kafe’nin ihale çıkacağı kararının ardından, tesis bünyesindeki ‘özel bireyler’ ile onların ailelerine ayrılan bölüm olan “Tebessüm Kafe’nin” akıbeti merak konusu oldu. Özel bireyler ‘yok sayılmak’ istemiyor…
Edinilen bilgiye göre, Mayıs ayı Belediye Meclisi’nde AK Parti’li Belediye Meclis Üyeleri’nin red oyuna karşılık, CHP’li Belediye Meclis Üyelerinin kabul oyları ile Sahil Kafe’nin ihaleye çıkacağı kararı alındı. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, işletmenin zarar ettiğini ve bu nedenle ihaleye çıkarttıklarını söylemişti.

UYSAL ZAMANINDA YAPILMIŞTI
2014 yılından bu yana belediye tarafından işletilen ve ucuz olduğu için tercih edilen Sahil Kafe’nin bir bölümü ise eski Belediye Başkanı Hüseyin Uysal döneminde özel bireyler ve ailelerinin kullanımına uygun hale getirilmişti.

-HABERİN İÇİNDEN-
ÖZEL BİREYLER ve AİLELERİ NE OLACAK!?
*Yaklaşık bir yıldır, özel bireyler yararına ilçede “Yaşam Köyü” kurmak için olağanüstü çarpa harcayan bu bireylerin aileleri, birde üstüne kendilerine ait olan tek tesisisin de ellerinden gitme ihtimali karşında üzgün.

*Spor yapmaları gereken özel bireyler, spor yapabilecekleri salon bulmak konusunda dertliler.

*Müzik dersi alması gereken özel bireyler, kendilerine ayrılan Cumhuriyet Halk Evlerindeki odanın, son 2 haftadır kullanılmayan eşyalar ile doldurulmasından dertliler.

*Sosyal hayatta olmak isteyen özel bireyler; bozuk yollar, yetersiz alanlar, saygısız kişiler ve özel insanları sözümüz ona ‘kusurlu’ gören engelli insanlardan dertliler.

*Özel insanlar ve onların aileleri sürekli ötelenmekten, yok sayılmaktan bıktılar, dertliler.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
kızgın7
gülücük1
hayran1
şaşkın0
üzgün0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın