Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

KADIN KOLLARINDA YENİ DÖNEM

KADIN KOLLARINDA YENİ DÖNEM

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Kadın Kolları Başkanlığında kongre heyecanı yaşandı. Kdz. Ereğli Keleşler Park Otel’de düzenlenen AK Parti Kadın Kolları 4. Olağan Genel Kuruluna tek aday ve tek liste ile giden Eczacı Ömür İlgi Özdemiralp Kadın Kolları Başkanı Arzu Söylemez’den görevi devir aldı.

Gerçekleştirilen kongreye Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, AK Parti Zonguldak İl Başkanı Hamdi Uçar, Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, 22 ve 23. Dönem Zonguldak Milletvekili Fazlı Erdoğan, AK Parti Kurucu İlçe Başkanı Muhammet Köse, AK Parti Alaplı Kadın Kolları Başkanı Sema Uzun, parti yöneticileri ile çok sayıda AK Partili kadın katıldı.

AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Köksal Toptan, Ercan Candan ve Özcan Ulupınar kongreye telgraf gönderdi.

Kongrede konuşan Ereğli Belediye Başkanı Opr. Dr. Hüseyin Uysal Ereğli Belediye Başkanlığını kazanmalarının en büyük sebeplerinden birinin 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde kadınların ortaya koyduğu çalışmalar olduğunu kaydederek, kadınların aktif siyasette daha çok yer almalarını gerektiğini söyledi.

 

KADINLARIN EMEĞİ BAŞKA…

22 ve 23. Dönem Zonguldak Milletvekili Fazlı Erdoğan ise AK Parti’nin 12 yıldır sürekli her seçimde başarılı olmasının arkasında kadınların emekleri ve çalışmaları bulunduğunu söyledi. AK Parti’nin Türkiye gibi çok güçlü bir parti olduğunu ve ülkeyi de her geçen güçlendirmeye devam ettiğini anlatan Erdoğan Yunanistan’ın düştüğü durumu örnek gösterdi. 2015 yılında yapılacak genel seçimlerin öncekilerden daha önemli olduğunu söyleyen Erdoğan “Yeni bir başbakan ile seçime giriliyor. Tabi ki Cumhurbaşkanımızın bulunmuş olduğu nokta bellidir. Sayın Başbakanımız sizlerle beraber yeni dönemde sizlerle beraber yeni bir yola çıkışı vardır. Onunda gereği seçimlerde yüzde 52’nin üzerinde oy almaktır. Bakın komşumuz Yunanistan bu gün seçime gidiyor. 240 milyar dolar Avrupa Birliği’ne ve IMF’ye borcu olan bir ülke. Avrupa Birliğine 1983’te girdiğinde 283 milyar dolar sadece fonlardan destek almıştı. Şu anda bir o kadarda borçlanmış ayakta duracak hali yok. Türkiye ile kıyaslayın. Bizde IMY’ye sizler sayesinde güle güle dedik. 5 milyar dolarda borç verecek duruma geldik. Allah hepinizi çoluk çocuğunuza, ülkemize, AK Parti’ye sahip çıkmayı nasip eylesin. Seçilecek kardeşlerimi tebrik ediyorum. Onların işi zor ama gelecekte onların ellerinde şekillenecek. Bekarlarında inşallah hayırlı bir şekilde mürüvvetlerini bizlere göstermeyi nasip etsin” dedi.

 

KONGRE 14 ŞUBAT’TA

AK Parti Zonguldak İl Başkanı Hamdi Uçar’da kongrede yaptığı konuşmada 14 Şubat’ta il başkanlığı görevini bırakacağını ve görevi bir başka arkadaşına devredeceğini söyledi. AK

Parti’ye içerden ve dışardan fitne sokmaya çalışanları olduğunu ve partilerinin başarı elde etmemesi için mücadele verdiğini dile getiren Uçar, bu tür girişimlerin bu güne kadar boşa çıktığı gibi bundan sonrada boşa çıkacağını söyledi. Uçar ayrıca AK Parti Zonguldak İl Teşkilatı’nın 14 Şubat’ta yapılacak olan kongresine Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da katılacağını dile getirdi. Partisinin kurulduğu günden bu yana oy oranını artırdığını, en son yapılan seçimlerde ise Türkiye ortalamasının üzerinde bir oy oranı alarak başarı elde ettiğini anlatan Uçar, 2015 seçimlerinden de başarı ile çıkacaklarını vurguladı.

 

UYSAL ÇİÇEK VERDİ

Uçar’ın konuşmasının ardından görevini Ömür İlgi Özdemiralp’e devreden kadın kolları başkanı Arzu Söylemez’e Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın eşi Sevim Uysal tarafından çiçek takdim edildi. Kadın kolları yönetimine aday olan isimlerin isimleri tek tek okunup kürsüye gelerek fotoğraf çektirmelerinin ardından Kadın Kolları Başkanlığı görevine seçilen Ömür İlgi Özalp’te bir konuşma yaptı. Özalp konuşmasında kadın kolları olarak bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada AK Parti’nin başarısı için çalışacaklarını söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından kongreye geçildi. Özdemiralp geçerli oyların tamamını alarak başkan seçildi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo