Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

İYİ’LER İKİ KOLDAN ÇALIŞIYOR…

İYİ’LER İKİ KOLDAN ÇALIŞIYOR…

BÖLGEDE OLAN BİTENLER İÇİN www.ereglifm.com.tr


Karadeniz Ereğli’de İYİ Parti teşkilatının unsurları, Mahalli İdari Seçimlere iki kollan çalışıyor. Yanına Belediye Meclis Üyesi Adaylarını alan Belediye Başkan Adayı Ali Kaya şehir merkezinde seçmene dokunuyor, partinin ilçe başkanı Evrim Balbaloğlu ise İl Genel Meclis Üyesi adayları ile köylerde destek istiyor.
Alınan bilgiye göre, Karadeniz Ereğli Belediyesi’ni 1 Nisan’da “İYİ” yapmak isteyen Başkan Adayı Ali Kaya, kurum ve kuruluş ziyaretlerini sürdürdü. Kaya Önder Gazetesi, Emekliler Derneği Şubesi ve son olarak Berberler ve Kuaförler Odası'nı ziyaret etti. Cumartesi kurulan semt pazarına giden Kaya, alış-veriş yapan yurtta ile sohbet etti, bastırdığı el broşürlerden dağıttı. Ziyaretler sırasında konuşan Kaya, özetle şunları söyledi:
“İttifak görüşmelerinden dolayı seçim sürecine diğer siyasi partilerden geç başladık ama biz geç başlamamıza rağmen aradaki farkı kapattık sayılır.
Ziyaretlerle, ilçemizin çok güzide bir şehir olduğunu, bu şehri tek başına yönetmek gibi bir düşünce içerisinde olmadığımızı, ortak akılla ve birlikte yönetmek istediğimizi, birlikten güç doğacağını anlattık, ortak aklı çağrısı yaptık. Ziyaretlerimizde insanların bir beklentisi olduğunu gördük, seçmen bu düşüncelerimizi çok olumlu karşıladı. Ereğli'de bugüne kadar tek adam yapılı belediye başkanlığı olduğu izlenimi aldık ve bu izlenimin değişmesi konusunda seçmenden aldığımız noktada devam ediyoruz.”
Projeleri hakkında bilgiler aktaran Kaya, şunları kaydetti:
"TÜM ÖNLEMLERİ ALACAĞIZ"
“Belediye başkanı olduktan sonra imar, şehrin inşası ve sosyal belediyecilik anlamında halkımızın rahatı için tüm önlemleri alacağız. Öncelikli olarak 5 tane ana başlıklı projemiz var. Bu ana başlıklardan biri Kent Meydanı ve Merkez Cuma Projesi camisidir. Katlı otoparkın üzerine kurulu bir projedir.
İkincisi Kdz. Ereğli Belediyesi markalı tarım ürünlerini üretip hem Kdz. Ereğli'de hem de en yakın il ve ilçelerde pazarlayacağımız tarım projemizdir. Bunun ile ilgili çok ciddi çalışmalarımız var. Delihakkı'da 180 dönüm alan tespit ettik. Bu arazinin büyük bir çoğunluğu Ereğli Belediyesi'ne ait. Gerek açık gerekse sera tarımcılığı yapmak suretiyle hızlı bir şekilde kent ekonomisine kazandıracağımız bir üretim şekli tespit ettik. Bu sözünü ettiğimiz tarım projemizi realize edebilirsek Kdz. Ereğli'de 1 yıl içerisinde 3 bin civarında kişiye bir istihdam imkanı ortaya çıkacaktır.
Ayrıca biz bu proje ile kendi ürettiğimiz tarım projeleri ile marka ile satmaya başlayacağımız gibi Bölücek, Hamzafakıhlı ve Yaraşlı bölgelerinde çok değerli araziler tespit ettik ve bu arazilerde alım garantili bir takım tarım ürünleri ürettirip, belediyemizin markası ile hem kent merkezinde tanzim satış mağazası noktasında hem de paketlenip şehrimizde satış yapan süper marketlerde satmak suretiyle Kdz. Ereğli'nin üretim kültürüne kazandıracağız.
İLK ETAPTA 50 BİN TURİST
Cehennemağzı Mağaraları ve Marina projemiz de ilçemize gelecek turist potansiyelini arttırmak ve varlıklı insanların Ereğli limanında demirleyip alışveriş yapmasını para harcamasını sağlamalıyız. Ereğli Limanı Karadeniz'in doğal limanı. Ek maliyet gerektirmeden çok kısa bir zamanda bu alanın marina olarak kullanılması son derece önemli. Karadeniz bölgesinin en uğrak noktalarından biri olacağız. Cehennemağzı Mağaraları bölgesinde yapacağımız restorasyon çalışmaları ile bir takım restorasyon çalışmaları ile eski kültürü ön plana çıkartın başta Avrupa olmak üzere yabancı turistin bölgemizde bu güzellikleri ve tarihi görmesini sağlayacağız. İlçemize ilk etapta 50 bin civarında bir turistin gelmesini bekliyoruz. Cehennemağzı Mağaraları biliyorsunuz Hıristiyan dünyası için önemli. Biz bu bölgeyi kaldırım taşları dolmuştur, bazı bölümleri kapatmış, tarihi yerin altına gömmek suretiyle turizm için cazip bir nokta bırakmamışız.
"KÖSEAĞZI'NI HALKA KAZANDIRACAĞIZ"
Biz Köseağzı plajını Kdz.Ereğli halkına kazandırmak istiyoruz. O bölgede soyunma, giyinme, kafeterya alanları gibi çeşitli düzenlemeler yaparak cazip hale getireceğiz. Bilindiği gibi özellikle yaz aylarında gerek bölgemizden gerekse farklı bölgelerden halkımız bu alanları kullanıyor. Yine Kemer bölgesindeki atıl durumdaki plajı halkımızın hizmetine açacağız. Önümüzdeki hafta zaten projelerimizin tanıtım toplantısını yapacağız ve kamuoyunun önüne sunacağız. 
YAŞAM KÖYÜ PROJESİ
Bizim en önemli projelerimizden bir tanesi de Yaşam köyü. Çok değerli bir proje. Belediye başkanlığı ile ilgili bir söylem değildir, bu vicdani bir olaydır. İlçemizde 2 bine yakın özel çocuk var. Bunların hayata kazanılması rehabilite edilmesi ve aileleri ile rahat bir nefes alabilmesi noktasında bunlara doğada temiz bir çevrede yaşam alanı oluşturmak lazım. Bu yaşam alanı içerisinde bizim Avrupa Birliği'nden alacağımız hibelerle, Almanya'dan alıntı örneklerle birlikte aynısını yapmak istiyoruz. Mimarımız çalışmalarını sürdürüyor, temaslar devam ediyor. Yüzme havuzlarının, spor alanlarının, salon sporları, yürüyüş alanlarının olduğu aynı zaman da çeşitli rehabilitasyonlarda faydalı olan hayvan türlerinin de barındırdığı bu yaşam köyü projesini mutlaka hayata geçireceğiz. Bu projenin toplam maliyeti yaklaşık 6 Milyon lira. Bunun tamamını Avrupa Birliği'nden alma şansımız var. Bu bizim bir vicdan borcudur, bunu da mutlaka yapacağız.
"HALK DEĞİŞİM İSTİYOR"
Halkımızın değişim istediğinin farkındayım. Bu değişimi biz de ziyaretlerle tetiklemek suretiyle 31 Mart tarihinde yeni bir sayfa açılacağının farkındayız. Bunu aslında Kdz. Ereğli için müjde olarak da vermek isteriz. Çok sayıda projemiz var. Projelerimizi basından bizlerden takip edebilirler. Ereğli'nin mutluluğu için buradayız. Biz Ereğli'yi seviyoruz.
"OTOPARK ÜCRETİ ALINMAYACAK"
Biz belediye başkanı olduktan sonra vatandaştan otopark ücreti alınmasını kaldıracağız. Vatandaşımızın soyulmasına izni vermeyeceğiz. Ulaşım ile alakalı dalçık projelerimiz var. Bu projelerin detayları yakında kamuoyuna aktaracağız"

ORMANLI’DAYDILAR… GÖNÜLLERİ KAZANDILAR…
Seçim çalışmasını diğer bir koldan yürüten İYİ Parti İlçe Başkanı Evrim Balbaloğlu ise kurmayları ile bilirlikte Ormanlı Beldesi'nde seçim ittifakı yaptıkları CHP adayı Ayhan Turan ve ekibine destek ziyaretleri gerçekleştirdi.
Esnaf ve vatandaşlarla sohbet eden, beldenin sorunlarının çözümü noktasında ittifak yaptıkları CHP adayı Ayhan Turan ve ekibine destek isteyen Balbaloğlu, Ormanlı'da yeni bir dönemin başlaması gerektiğine vurgu yaptı.
İYİ Parti'nin İl Genel Meclis Üyesi adaylarına da destek isteyen Balbaloğlu, “vatandaşlarımızda bir değişim isteği yeni bir sürecin başlaması gerektiği yönünde söylemleri var. Köylerimizde özellikle de ekonomik anlamda sorunlar var. Pek çok aile çocuğunu kendi yeri yurdunda iş bulamadığı için gurbete göndermek zorunda kalmış. İnşallah yeni bir süreci hep birlikte başlatacağız" diye konuştu.
İYİ Parti İl Genel Meclis Üyesi adayı Sinan Durdu da bölgenin önemli geçim kaynaklarından biri olan tarımın daha aktif yapılması, atıl vaziyetteki alanların ekonomiye kazandırılması için çalışma sürdüreceklerini, köylerde yıllardır yapılamayan hizmetleri buluşturmak için çaba harcayacaklarına vurgu yaptı.

SEÇİM BÜROSU AÇILIYOR
Öte yandan, 18 Mart Pazartesi günü saat 13.30’da İYİ Parti Seçim Ofisi açılışı olacağı bildirildi.  Ali Molla Camisi karşısındaki (Adidas yanı) açılışa, tüm Ereğli halkı davet edildi.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran3
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın