Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

İMAMOĞLU İÇİN EREĞLİ’DE…

İMAMOĞLU İÇİN EREĞLİ’DE…

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu'nun seçim kampanyasına destek amacıyla bağış kampanyası başlattıklarını duyurmasının ardından Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde bir gurup yurttaş bankanın yolunu tuttu.
CHP, YSK'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin iptali ve 23 Haziran'da yenilenmesi kararının ardından Ekrem İmamoğlu'nun çalışmaları için bağış kampanyası başlattı.
Partinin Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Sevdekar Aras, Devrim Bulvarı’ndaki İŞ Bankası önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, “Ereğli’yi de, İstanbul’a da kazandık ama İstanbul’u vermek istemediler. Ülkenin vicdanlarda kabul görmüş Ekrem İmamoğlu’nu günlerce süren ‘mazbatamızı istiyoruz’ baskısı ile vermek zorunda kaldılar” dedi.
BAĞIŞTA BULUNDULAR
YSK’nın uygulamasını ‘darbe’ olarak niteleyen, Ereğli halkını ise düzenlenen bağışa katkı sağlayarak İmamoğlu’na destek olunması yönünde çağrıda da bulunan Sevdekar Aras, şunları söyledi:
“6 Mayıs günü ise YSK eliyle bir darbeyle geri alınmış, milyonlarca seçmenin oyu yok sayılmıştır. AKP’nin bu hukuk tanımaz tutumu nedeniyle Türkiye baskıcı rejimler statüsünü kazanmıştır. Hakkı, hukuku ve adaleti korumakla görevli YSK vicdanları yaralamış, 7 üyesi hakim sıfatlarıyla susarak demokrasiyi yok saymışlardır. Bizler ise buna rağmen haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır diyoruz. Devletin sınırsız imkanlarını kullanmak için seçimin tekrarını isteyen, seçimi kazanmak için her yolu deneyen ve iptal ettirenler nasıl kazanacaklarını da planladılar. Mesele çok para değil, mesele dayanışma ruhu. Fedakarlık, moral, inanç.. YSK darbesinin karşısında halkın demokrasi ittifakıyla duracağız. Ne yaparlarsa yapsınlar sizlerin desteği ile her şey çok güzel olacak.
Bütün partililerimizi ve Ereğlilileri İmamoğlu’na destek vermeleri için Cumhuriyet Halk Partisi hesabına en az 20 lira olmak üzere desteğe çağırıyoruz.”

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük7
kızgın6
hayran3
şaşkın0
üzgün0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın