Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

İKİNCİ DERNEĞE GEREK VAR MIYDI?

İKİNCİ DERNEĞE GEREK VAR MIYDI?

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde muhtarları temsilen kurulan ikinci derneğin başkanı Abdullah Arslan, mevcut derneğin yetersiz olduğunu öne sürdü.


Ereğli Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Fındıklı Köyü Muhtarı Abdullah Arslan, Müftü Mahallesi Hakkı Cöbek Sokak’taki hizmet ofisinde gazetecilere yaptığı açıklamada, yaklaşık 20 üyelerinin olduğunu söyledi.
Ereğli Muhtarlar Derneği’nin sorunları çözmede yetersiz kaldığını iddia eden Arslan, şöyle dedi:
“11 Haziran 2016 tarihinde yapılan Ereğli Muhtarlar Derneği kongresinde muhtarlarımız ve mensubu olduğu toplumların sorunlarını çözme, neticelendirme, muhtarlık görevinin bizlere vermiş olduğu tarafsız, ilkeli bir duruş, her kişi ve kuruma eşit mesafe anlayışının yok olduğu kanaati tarafımızca ve kamuoyunun açık gözlemi ile oluşmuş olup Karadeniz Ereğli Köy ve Mahalle Muhtarlar Derneği’nin kurulması tarafımızca kaçınılmaz olmuştur.”

“TANIMIYORUZ”
Derneğin kuruluşunun ardından kurum, kuruluş ve siyasi partilere ziyaretlerde bulunduklarını anlatan Arslan, "mülki amirlerimizi, kurum ve kuruluşları tek tek ziyaret edeceğiz. Bizim güzide halkımızın oyları ile gelmiş olan Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal var. Derneğimiz adına kendisinden ziyaret talebinde bulunmuştuk, ziyaretimizi kabul etmedi, ’derneğinizi tanımıyorum, kabullenmiyorum’ dedi. Bizde Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ı tanımadığımızı beyan ediyoruz” ifadelerini kullandı.

MUHTARLAR ARASI AYRIMCILIK İDDİASI
Gazetecilerin, ’İkinci bir derneğe gerek var mıydı’ sorusuna, Arslan şu sözlerle yanıt verdi:
"Bizim orada iç içe bir toplantımız hiçbir zaman olmadı. Böyle bir toplantı istedik, dertlerimizi sorunlarımızı belirleyelim, kendimiz bir vizyon çizmek istedik, aile olarak. Biz bunu kendisinden istediğimizde olumlu bir cevap alamadık. Örneğin Kdz. Ereğli Belediyesi Başkanı orada muhtarlarımıza sağolsun yer tahsisi yaptı. Orada yapılan tahsisler Kdz. Ereğli Belediye Başkanının köy ve mahalle muhtarlarına yaptığı ayrımcılık düpedüz göz önündedir. Fındıklı Köyü olarak oradaki düzene tahammül edemedim, bu benim kişisel görüşüm."

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
kızgın1
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın