Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

HİZMETLE GEÇEN 5 YILDA 7. BÖLÜM

HİZMETLE GEÇEN 5 YILDA 7. BÖLÜM

Video İzle


Karedeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, 5 yıllık süre içinde yapılan çalışmalara ilişkin olarak hazırlanan “Hizmette Geçen 5 Yıl” videolarının 7. bölümünü sosyal medya hesaplarından yayınladı.
Uysal, paylaşımında; “Soma faciası ve peşin sıra gelen şehit haberi nedeniyle bir yıl Osmanlı Çileği Kültür ve Sanat Şenliklerinin tamamını, bir yılda etkinlikler kapsamındaki konser organizasyonlarını iptal ettik. Ülkemizde böylesi acılar yaşanırken, eğlenemezdik. Bu gerçekler ortada iken festivaller iptal edildi diyerek algı yaymaya çalışan bir takım çevreler,  son 5 yılda kültürel, sosyal ve sportif anlamda ilkleri yaptığımızı, düzenlediğimiz konseri, asıl önemlisi değerlerimize nasıl sahip çıktığımızı buyursun izlesinler” dedi.

 

Hizmetle geçen 5 yıl videosunun 7. Bölümünde, binlerce öğrenci ve halkın katılımı ile 2015 yılında düzenlenen ve ödüle layık görülen Bilim Şenliği’nin yanı sıra, 41 ilden 200 bisikletçinin Ereğli’de buluştuğu ve 3 gün boyunca pedal çevirdiği, Uluslararası Açık Su yüzme yarışmaları ile 250 sporcunun Ereğli’de kulaç attığı ve Yelken ve Sörf yarışları ile de renklenen Spor Şenliği, ünlü yazarlar ve şairlerin katılımı ile imza günleri, söyleşi, şiir dinletileri ile 1 ay süren kitap fuarı, İlçenin ve ülkenin önemli bir değeri olan Uzun Mehmet’in Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce hazırlanan ve belediye arşivindeki yerini alan Belgeseli, İnönü Parkı’nda yerini alan Osman Zeki Oral büstü ve adına düzenlenen Resim yarışması, asker Uğurla töreni ve yine bu dönemde hizmete açılan Kent Müzesi’ne de vurgu yapılıyor.

 

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın