Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Hisarcıklıoğlu, Alaplı’da!.

Hisarcıklıoğlu, Alaplı’da!.

Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Alaplı Ticaret ve Sanayi Odasının (TSO) düzenlediği ’’Ekonomiye Değer Katanlar’’ ödül törenine katılmak için Zonguldak’a geldi.


Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Alaplı Yüksek Meslek Okul Konferans Salonundaki ödül töreninde yaptığı konuşmada, iş adamlarının ekonomik faaliyetleri kadar güveni, inancı ve girişimci cesaretinin, Türkiye’yi dünyanın sayılı ekonomilerinden olmasını sağlayacak en önemli güçlerden biri olduğunu söyledi. Hisarcıklıoğlu, Zonguldak ilinin diğer illerin yaşam endeksine göre daha iyi olduğunu ve Alaplı’nın cazibesinin arttığını anlatarak Alaplı’ya hayırlı işler için geldiklerini anlattı. 
Hisarcıklıoğlu, sözlerine şöyle devam etti: "Eskiden Odalar-Borsalar ne iş yapıyor, diyorlardı. O devir çok geride kaldı. Odalarımız-borsalarımız artık proje fabrikası gibi çalışıyor. Artık odalarımız sizlere her alanda en iyi hizmeti üretiyor. Sizin işlerinizi geliştirmeniz, daha çok kazanmanız için çalışıyor, sıkıntılarınızı hükumete iletiyor, çözüm arıyor ve buluyor. Recep Ocak kardeşim Alaplı’yı marka yapmak için önemli adımlar attı ve gece gündüz Alaplı’nın mesellerini Ankara’da dile getirmesi ve çözümlemesi noktasında beni aradığında şahittim haberiniz olsun. Sizlerin adına beni arayıp duruyor. Özelikle Organize Sanayi gelişmelerini biraz önce dinledik. Artık son safhaya gelinmiş durumda. Kaymakamımızla konuştuğumuzda verdiğimiz tahsisin verebileceğimiz üzerinde talep var. Bu aslında Alaplı’nın geleceğini gösteriyor. Bu demektir ki bu OSB ile işimiz bitiyor, yeni bir OSB’ye daha ihtiyacımız var. Alaplı’nın geleceği, geçmişi gibi parlak olacak inşallah. İş dünyasında güzel gelişmeler yaşanıyor" 
Konuşmaların ardından Alaplı ekonomisine istihdam sağlayan ve değer katan kuruluşların temsilcilerine protokol mensupları tarafından ödülleri verildi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük3
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın