Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

HALKINA HESAP VERDİ, TEK TEK ANLATTI…

HALKINA HESAP VERDİ, TEK TEK ANLATTI…

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın, muhtarlar, beldedeki çeşitli sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra belde halkına göreve geldiği günden itibaren yaptığı çalışmaları tek tek anlattı.
Zonguldak ile Karadeniz Ereğli ilçesine bağlı Kandilli beldesinde, beldesinin CHP’li Belediye Başkanı Mustafa Aydın, belediye sosyal tesislerinde belde halkına göreve geldiği günden itibaren yaptığı çalışmalara ilişkin bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.
Muhtarlar, çeşitli dernek başkanlarının yanı sıra çok sayıda belde halkının katıldığı toplantıda Başkan Aydın, yaptığı çalışmaları slayt gösterisi eşliğinde anlattı, yapılması hedeflenen çalışmalara ilişkin ise bilgilendirmelerde bulundu. Beldenin gerek alt gerekse üst yapısında önemli yatırımları hayata geçirdiklerini anlatan Aydın, amaçlarının beldenin ilçe statüsüne kavuşturulması için çaba harcamak olduğuna vurgu yaptı.
"KAĞIT ÜZERİNDE BİTEN OLAY DEĞİLDİR"
Aydın, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "2014 yılı Kandilli ve Gökçeler beldesinin birleşme sürecini başlatmıştır. Bu birleşme sanıldığı gibi kağıt üzerinde biten bir olay değildir. İki farklı belediye altında yaşayan vatandaşlarımızın, fikren birleşmesinin yanında, belediyenin tüm imkanlarıyla da birleştirilmesi gerekiyordu. Tahmin edersiniz ki bu zorlu bir süreçtir. Gerek arşiv çalışmalarının bitirilmesi, gerekse mali işlemlerin tamamlanması, bir yandan da, belediye hizmetlerinin aksatılmadan sürdürülmesi gerekiyordu.
YENİ YAPIYA ALIŞTIRILMASI UZUN ALDI
u işleri yaparken tüm belediye personeli özverili çalışma göstermiş ve çoğu zaman,gece geç saatlere kadar, gerek büroda gerekse saha da çalışmalarını sürdürmüştür. Yaklaşık bir sene içinde belediyenin evraksal birleşmesi sağlanmış olmasına rağmen, vatandaşlarımızın yeni belediye yapısına alıştırılmaları daha uzun vakit almış ve kısmen de devam etmektedir.
ÇOK ZORLU ÇALIŞMALAR
Her mahalle halkına, ihtiyaç öncelikleri göz önüne alınarak hizmet yönlendirmesi yapılmıştır. Bu zaman zarfında hizmetlerin aksatılmadan sürdürülmesinin yanında belediyemizin gelir olarak da zenginleştirilmesi ve böylece hedeflenen projelerin hayata geçirilmesi çok zorlu çalışmaların sonucunda olmuştur.
"İŞLEYİŞTE İSTENMEYEN YAVAŞLAMALAR YAŞANDI"
Her ne kadar planlarımız, 5 senelik zaman dilimine göre yapılmışsa da ne yazık ki, planlarımızı zora sokacak çok önemli olaylarla karşı karşıya kaldık. Bunlar 2014 yılından sonra 5 adet seçim, 15 temmuz darbe girişimi, dalgalanan ekonomik durumun zorlayıcı etkisi ve bu zamanlarda devletimizin işleyişinde ki istenmeyen yavaşlamalardır.
"EN FAZLA VERİMİ ELDE EDECEK ŞEKİLDE ÇALIŞTIK"
Her seçim sürecinde devlet işlerinin en az 2 ay yavaşladığını düşünürsek ve darbe sürecini de eklersek ortalama 2 senelik zamanın boş geçtiğini sizlerde kabul edersiniz. Fakat ne olursa olsun beldemizin kaybedecek zamanı olmadığını düşünerek, ara vermeden hatta daha fazla çaba harcayarak, kalan süreleri değerlendirdik. Çok geniş bir alanda, yetersiz sayıda personel olmasına rağmen, herkesten en fazla verimi elde edecek şekilde çalıştık. Bu süreç içinde çok kısıtlı kaynaklarımızla, devletin ve belediyenin bütün imkanlarını kullanarak istihdam yaratmaya çalıştık. Bu istihdamı yaratırken, bütçemizden arttırabildiğimiz her kuruşu personele harcadık.
BÜTÇE 4'E KATLADI
2014 yılında yaklaşık 2 milyon lira bütçe yapan belediyemiz, bugün 7,5 milyon bütçe rakamlarına ulaşmıştır. Yine bu yıl görüşmelerimiz sonucunda, Avrupa Birliği fonlarından faydalanmak ve bölgemize yeni bir vizyon kazandırmak için Avrupa Birliği üyesi Romanya’dan, kardeş belediye edindik. Ön protokoller imzalanmış ve bu yaz ilk projeleri yapmayı planlamaktayız.
DOĞALGAZ İÇİN ÖN GÖRÜŞME YAPILDI
Bölgemizde hayatı kolaylaştıracağına inandığımız, doğalgaz temini konusunda ön görüşmeler yapılmış, önümüzdeki dönem bu konu çözüme kavuşturulacaktır. Bizler 2014 yılında açıkladığımız hedeflere yüzde 90 oranında ulaşmış durumdayız. Bu zorlu sürecin sonunda geldiğimiz konumu takdirinize sunuyorum.
İLÇE HEDEFİ
Amacımız Kandilli'yi Zonguldak’ta gözde bir belde, bir müddet sonra hak ettiği ilçe statüsüne kavuşturmaktır. Bütün planlarımız bunun üzerine kurulmuştur. Bu zorlu süreçte başta bize inanan ve her zaman moral destek sağlayan, değerli halkımıza, önemli kararları oy birliği ile destekleyen sayın meclis üyelerimize, mahallelerimizin sıkıntılarını bize ileterek, çözümleri kolaylaştıran Sayın Muhtarlarımıza ve aldığımız kararlar doğrultusunda çaba sarf eden Belediye Personeline, gönülden teşekkür ediyorum. Her şey daha büyük, daha modern, daha gelişmiş bir Kandilli için."
TEŞEKKÜR PLAKETİ VERDİLER
Toplantıya katılan muhtarlar Başkan Aydın'a çiçek, belde de bulunan çeşitli sivil toplum kuruluşları da Aydın'a teşekkür plaketi verdi. Belde sakinleri, belediye başkanının göreve geldiği günden itibaren yaptığı başarılı çalışmalara değindi, emeklerine ve çabalarına teşekkür etti. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük3
hayran3
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın