Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

GENÇ ADAY, EREĞLİ FM’E KONUŞTU

GENÇ ADAY, EREĞLİ FM’E KONUŞTU

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Belediye Başkan Adayı Burak Emrah Yapıcı, “Gülüç halkımızın bir dönem için vereceği emanet oyları ile belediye başkanı seçilirsem, beldemizdeki tüm evlere ücretsiz internet ağı kuracağım” dedi.

Zonguldak ili Ereğli ilçesi Gülüç beldesinde CHP’nin Belediye Başkan Adayı Emrah Yapıcı, geldiği Ereğli FM stüdyosunda Gazeteci Fikri Kapan’ın sunduğu Fikri Kapan’la Burada Konuşalım programda konuştu.    
Millet İttifakı kapsamında İYİ Parti’nin de desteklediği eski yüzme antrenörü aynı zamanda Beden Eğitimi Öğretmeni Yapıcı, şunları söyledi:
İLK SÖZÜ “İŞ VE AŞ” OLDU
“Doğup, büyüdüğümüz ve güzel yıllarımızı geçirdiğimiz Gülüç’ten Belediye Başkan Adayı gösterildim. Şu anda herkes projelerden bahsediyor ancak asıl önemli olan maalesef ekonomi iyi değil. Bu kapsamda benim ve arkadaşlarımızın proje olarak ilk düşündüğü; iş ve aş anlamında üretime yönelik çalışmalar yapmak olacak.

EN DÜŞÜK MAAŞ 2200 LİRA OLACAK
Elbette partili olmak takım tutmak değildir. İsteyen insan, her yerden hizmet edebilir. Fakat, hizmet ettiğim partimin ilkeleri doğrultusunda, vatandaşlarımıza daha iyi hizmet edebileceğimi bildiğim için CHP’deyim. Sosyal Belediyecilik anlayışının kuvvetli olduğuna inandığım için CHP’deyim. Örneğin, seçilirsem ilk yapacaklarımdan biri, Sayın Genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı gibi öncelikle belediyede çalışan en düşük maaş 2200 lira olacak. Öncelikle insanların karnı doyacak.

TÜM BELEDİYELERİ KAZANMAK İSTİYORUZ
Gerek üretim anlamında yapacağımız projelerle, gerekse belediye ve kardeş belediye imkanları ile işsizlere iş imkanları yaratacağız. Buna sadece Gülüç olarak bakmamak gerekiyor. Alaplı, Kandilli ve Ereğli bütünü olarak bakmak gerekiyor. İnşallah Zonguldak ilçe ve beldelerinde belediyelere CHP bayrağını tekrar dikmek istiyoruz. Seçildiğim taktirde bana, Kandilli Belediye Başkanımız Mustafa Aydın, Alaplı Belediye Başkanımız Nuri Tekin ve inşallah seçilirse duayen belediye başkanımız Halil Posbıyık mutlak adetsek olacaklardır. Kapımız da herkese açık olacak. Şeffaf, hesap verilebilir ve yapılabilecek olanın sözünü vererek belediyeyi yöneteceğiz.

İSİM DEĞİŞTİRMEKLE ÜNİVERSİTE KURULMUYOR
Beş yıldızlı bir spor kompleksi hastane yapılacak, üniversite kuruyoruz diyerek hayalci olmaya gerek yok. Üniversite kuracağız demekle kurulmuyor. Mevcut üniversitelerin isimleri değiştirilerek üniversite kurdum anlamına gelmiyor. Elbette üniversite kuralım, var olan Bülent Ecevit Üniversitesini geliştirelim, Ereğli’de daha da geliştirelim.

EN BÜYÜK HAYALİ…
Biz gerçekten emeğe ve hizmete dayalı çalışmalar yapacağız. Önce çocuklarımızın karnını doyuracağız, ardından eğitim diyeceğiz ki, en önemli projelerimiz eğitim üzerine olacaktır. En büyük hayalimdir; öğrencilerimizin tamamı her yıl dünyanın çeşitli kentlerinde yaz tatillerinde eğitim alabilsin, kamplara katılabilsin ve bunu belediye olarak, devlet olarak biz sağlayalım. Hala doğup-büyüdüğü köyden dahi dışarı çıkmayan insanımız var."

HER EVE ÜCRETSİZ İNTERNET
CHP Gülüç Belediye Başkan Adayı Burak Emrah Yapıcı, Belediye başkanı seçilmesi halinde en kısa sürede beldedeki her evde ücretsiz internet hizmeti verilmesini sağlamaya yönelik çalışma başlatacağını belirterek, “Gülüç halkımızın bir dönem için vereceği emanet oyları ile belediye başkanı seçilirsem, beldemizdeki tüm evlere ücretsiz internet ağı kuracağım. Bu vesileyle çocuklarımız, gençlerimiz, dünyaya açılan kapı olan interneti sınırsız ve limitsiz şekilde kullanabilecekler. Bu konuda, Amerika’daki Princeton Üniversitesi’nde görev yapan yakın arkadaşlarımla görüşme halindeyim” dedi.
Yapıcı, “Fikri Kapan’la Burada Konuşalım” programının sonunda, partisinin İl Başkanı Hakkı Güney’e, Ereğli İlçe Başkanı Sevdekar Aras’a, Gülüç Belde Başkanı Halil Demirer’e, Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık’a, desteklerinden dolayı teşekkür etti.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran2
gülücük1
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın