Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Fotoğrafları çekti; o sözleri hatırlattı!

Fotoğrafları çekti; o sözleri hatırlattı!

Ocakcı, ‘Hatırlatırız, referandumdan sonra hizmet ve yol sorunu bitecek diyenler, köyleri ve sorunlarını unuttular. Alacağını alan, kulağının üzerine yattı. Kısmetse bir daha ki seçime’ dedi.


Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde CHP İlçe Başkanı Sertan Ocakcı, yazılı açıklamasında, iktidar unsurlarının 16 Nisan referandumundan önce “kırsalda yol sorunu kalmayacak” şeklinde verdikleri sözü hatırlattı. Gelinen tarihte ise pek çok köy yolunun bozuk olduğunu öne süren Ocakcı, şunları kaydetti:
“Kısmetse bir daha ki seçime” dedi ve ekledi…
“16 Nisan referandumunun üzerinden henüz 3 ay geçti. Referandumun köy çalışmalarında iktidar partisi mensuplarının hep bir ağızdan söylediği ’asfalt hazır, rotmiksler hazır, kaplanacak, parkeler geldi, döşenmeye başlayacak. Artık yol sorunlarınızın çözümü için, köy yollarımızın asfalt ihtiyacını bitirebilmemiz için Evet oyu verin’ vaatlerini hatırlamayanlara hatırlatmak gerekir.
Kamuoyunun bilmesi gerekir ki Ormanlı, Akköy, Karakavuz, Danışmentli, Çiğdemli, Osmanlar, Kurtlar ve daha onlarca köyümüzün yolları içler acısı. Bu köylerimizin birçok bağlantı yolu ise yol kavramından uzak tarla gibi. Hatırlatırız, referandumdan sonra hizmet ve yol sorunu bitecek diyenler, köyleri ve sorunlarını unuttular. Alacağını alan, kulağının üzerine yattı. Kısmetse bir daha ki seçime.
Köy yollarımızda öyle çukurlar var ki; çukurlar, içerisinde balık tutabilecek derinliğe ulaşmış durumda. Neredeyse içine çocuk düşüp boğulabilir. Stabilize yollara “yol” demek bile imkansız. Yollarımız can ve mal kaybına sebep olacak durumda. Ambulansın, itfaiyenin can kurtarmak için ulaşım sağlaması bile neredeyse zor görünüyor.
Akköy, Karakavuz köylerimizde, karakavuz, Gümeli bağlantısında ise yol yok desek yanlış olmaz. Bu köylerimizin, bu ülkenin bir köyü olduğunu hatırlamayan yetkililer adeta hizmetsiz bırakmak için çabalıyorlar. Bu köylerimiz hizmet alabilmek için çırpınıyorlar.”
’Tarla içlerindeki yol daha düzgün’ iddiası
Kırsalda yaşayan vatandaşların ağır tonajlı araçlar nedeniyle isyan halinde olduğunu ileri süren Ocakcı, açıklamasını şu sözlerle sürdürdü:
“2017 yılına kadar hep yol yaptık diye övünenler, Ereğli’nin köylerine hiç gitmemişler anlaşılan. Fındık tarlalarının içindeki patpat yolları bile daha düzgün. Her fırsatta yol yaptık diyenlerin köylere giderken hiç görmedikleri hatta görmezden geldikleri ama kullandıkları bu yollar onlara hiçbir şey ifade etmiyor. Daha kötüsü ise her seçim döneminde olduğu gibi aynı sorunlara, aynı çözüm vaatleri ne yazık ki yine seçim sonrasında unutuluyor. Köylümüz, köy yollarında ağır tonajlı kamyonlardan dolayı çocuklarının başına bir şey gelmesi tehlikesi ile sürekli korku içerisinde yaşıyorlar. Bu kamyonların tonaj denetimleri yok. İstiap hacimleri belli değil. Köylümüz isyan ediyor, yol kapatıyor ama kimsenin umurunda değil.
Referandum sürecinde gösteriş ve göz boyama için kullanılan rotmikslerin durumu ise tam bir şova dönüşmüş durumda. Sorunlar ortada, yol kenarlarında bırakılmış parkeler ortada. Ortada olmayan ise köylümüzün yol isteğine kulaklarını kapatan yetkililer. Bir de özellikle bazı köylere rotmiks yapılırken toplanıp fotoğraf çektiren siyasiler. Bir sonraki gün gazetelerde göreceğimiz siyasetçilerin hizmet demeçleri ve boy boy resimleri.”
O sözlerle vurdu!
Ocakcı, siyasi reklam yapıldığı ancak hizmetin ortaya konulmadığını iddia ederek şunları kaydetti:
“Kamuoyu bilmelidir ki, köylerimize yapılması vaat edilen hizmetlerin, birilerinin şahsi kararlarına bırakılmayacak kadar önemli olduğu gerçeğidir. Unutulmasın ki, yapılan ve yapılması gereken hizmetler herhangi bir siyasi partinin tekelinde olmaz. Bu hizmetler devletin asli görevidir. Köylerimize yapılması gereken hizmet, hiçbir siyasetçinin, hiçbir il genel meclisi üyesinin keyfine bağlı değildir. ’Referandumdan sonra yol sorunu bitecek, hizmete boğulacaksınız diyenleri’ ve her fırsatta ’yol yaptık’ diye övünenlere köylerin sorunlarını hatırlamaya davet ediyoruz.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo