Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Ereğli-Devrek arası yol çalışmaları, neden durdu?

Ereğli-Devrek arası yol çalışmaları, neden durdu?

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Ereğli ve Devrek ilçeleri arasındaki yol yapım çalışmaların önceden belirtilen zaman dahilinde tamamlanacağını bildirdi.


Çakır, bir açılışta gazetecilerin sorusu üzerine yaptığı açıklamada, Ereğli ve Devrek arasındaki çalışmaların, mevsim koşulları nedeniyle durduğunu söyledi. Yol inşa çalışmalarının plan dahilinde ilerlediğini, ödenek sıkıntısının bulunmadığını ve hedeflenen zamanda bitirileceğini belirterek şöyle dedi:
Sorun yok… 2018’de açılacak…
“Önümüzdeki hafta sonundan itibaren kar yağışı bekleniyor. Asfalt sezonu ile bu tür işlerin yapılabildiği çalışma sezonu anlamında kış sezonuna giriyoruz. Mart ayı itibariyle aynı yerde çalışmalar devam edecek. Ödenek ya da farklı bir sorun söz konusu değil. Kamuoyundaki bazı açıklamaları bizde duyduk ama bu konuda yetkili olmayan isimlerin yaptığı açıklamaları, kamuoyunun dikkate almamasını rica ediyoruz. Ereğli ve Devrek arası karayolu, 2018’in sonu itibariyle planlanıp ihale edildiği gibi vatandaşımızın hizmetine açılacak.
Çaylıoğlu tarafından geçişler başladı!
Ereğli ve Çaylıoğlu arası bitti. Burada, sadece ödenek tamamlandı. İki buçuk kilometre kadar asfalt yapılacak iş kaldı. Onu da Karayolları önümüzdeki sezon yaptıracak. Şuan araçlar, Çaylıoğlu tarafından geçebiliyor. Yani Ereğli ve Çaylıoğlu arasını kullanıma açmış olduk. ’En önemli projelerimizden bir tanesi’ dediğimi z yolların biri Ereğli-Zonguldak, diğeri Ereğli-Devrek Yolundaki çalışmaları hep birlikte yaşadık. Sezonunda çok yoğun çalışmalar oldu. 2018’de de kalan çalışmalar ile birlikte 2 yolda yüzde yüz anlamında bitmiş olacak.”
Tiye alınan yol oldu!
Öte yandan, yıllardır yapılamayan Ereğli-Devrek Yolu için, ilçe halkınca; “aşkımız Ereğli-Devrek Yolu gibi olsun, hiç bitmesin” denilerek tiye alınıyordu.  

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük1
hayran1
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın