Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

EREĞLİ ÇÖPLÜĞÜ GÜNDEMDE

EREĞLİ ÇÖPLÜĞÜ GÜNDEMDE

ÇATUROĞLU, EREĞLİ ÇÖPLÜĞÜ SORUNUNU BAKAN’A İLETTİ

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ile makamında bir araya geldi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ile AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır’ında hazır bulunduğu toplantıda, Kdz. Ereğli Çöplüğü Rehabilitasyon Projesinin finansmanı ile Zonguldak’taki Belediyelerin araç talepleri masaya yatırıldı.

EREĞLİ ÇÖPLÜĞÜ GÜNDEMDE

Bakan Güllüce ile gerçekleşen görüşmeyi değerlendiren AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu,  Sorunları ilk elden yetkilere iletmeye devam ettiklerini belirterek, şunları söyledi: “Bugüne kadar Değerli Bakanlarımız ile yaptığımız görüşmeler oldukça olumlu geçti. Bu görüşmelerde Zonguldak’ımızın tüm sorunlarını Ankara’ya taşıyoruz. Bakanlarımız bizlerden ilgilerini esirgemiyorlar.

Özellikle Çevre ve Şehircilik Bakanımız İdris Güllüce ile Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ve AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı M. Fatih Çakır ile gerçekleştirdiğimiz ziyarette sorunların çözümüne yönelik girişimlerimize tam destek veriyorlar.  Yine Ereğli’miz için hayati önemi bulunan Kdz. Ereğli çöplüğü rehabilitasyon Projesinin finansmanı konusunda kendisinden yardım talep ettik. Ne gerekiyorsa yapacaklarını ifade ettiler.  Aynı zamanda Zonguldak bölgesindeki ilçe ve belde belediyelerimizin çöp aracı ve konteynır gibi talepleri vardı, o sorunları da dosyalar halinde kendisine verdik. Yaklaşık bir saati aşkın süren görüşmemizde, Zonguldak’ın bu konulardaki isteklerini detayları ile anlatma ve çözüm bulma yolunda yapılacaklar ile ilgili yol haritası belirledik.” 

 

ÇATUROĞLUNDAN 1.000 (BİN) KİŞİLİK EK İSTİHDAM MÜJDESİ

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, bu güne kadar Zonguldak’ta TYP (Toplum Yararına Program) kapsamında 4 Bin 500 kişiye İŞKUR üzerinden geçici istihdam sağlandığını ve yeni gelen bin (1.000) kişilik ek istihdam ile bu sayının 5 Bin 500 ulaştığını bildirdi.

Çaturoğlu, Zonguldak genelinde İŞKUR’un, Hükümetin sağladığı imkanlarla önemli çalışmalar ortaya koyduğunu ifade ederek,  Hükümetin son bir yılda İŞKUR üzerinden TYP (Toplum Yararına Program) kapsamında 4, 6 ve 9 aylık sürelerle kamu kurum ve kuruluşlarda çalışan işçilere bütçeden 25 Milyon 578 Bin TL ödeme yaptığını söyledi.

HÜKÜMETİMİZ BÜYÜK ÖNEM VERİYOR

Kısa adı TYP olan Toplum Yararına Program kapsamında kurs ve istihdamın devam ettiğini de kaydeden Çaturoğlu, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Zonguldak Çalışma ve İŞKUR İl Müdürlüğümüz 2015 yılında mesleki eğitim kursları, girişimcilik eğitimleri ve işbaşı eğitim programları kapsamında toplam 4 Milyon 530 Bin TL harcama gerçekleştirmiştir. Bu program ve kurslarda; 432 kişi mesleki eğitim kurslarından, 159 kişi girişimcilik eğitiminden ve Bin 55 kişi işbaşı eğitim programlarından faydalandırılmıştır. Ayrıca Ocak-Ağustos 2015 dönemi içerisinde 2.325 kişiye 9.658.000,00 TL işsizlik ödeneği, 23 kişiye 136.116,00 TL iş kaybı tazminatı ve 233 kişiye 831.260,00 TL ücret garanti fonu ödemesi yapılmıştır.

Bu durumda son 1 yıl içinde İlimizde Kurumumuz tarafından düzenlenen programlardan işsizlerimize 40.733.376,00 TL ödeme yapılmıştır.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo