Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

EREĞLİ BELEDİYE MECLİS TOPLANTISI

EREĞLİ BELEDİYE MECLİS TOPLANTISI

Karadeniz Ereğli Belediye Meclisi, Şubat ayı olağan toplantısının ilk oturumunu ilçenin Belediye Başkanı Hüseyin Uysal başkanlığında gerçekleştirdi.


Uysal, Atatürk Kültür Merkezi Nikah Salonu’ndaki toplantıda gündem maddeleri öncesi konuşmasında, ilçede 18 Ocak tarihinde yaşanan fırtınanın sahil şeridine ciddi zarar verdiğini ve gerekli hasar tespit çalışmalarının yapıldığını söyledi.
Denizden gelen felaketin hemen sonrasında gerekli girişimlere başladıklarını belirten Uysal, şöyle dedi:
“Tespitlerimizi yaptık, gerekli bildirimleri gerçekleştirdik. Demiryolları Limanlar ve Havameydanları Genel Müdürlüğü’nden (DLH) ekip geldi. Çalışmalarına başlayacak. Sahilimizle övünüyoruz. Bir tarafta Erdemir diğer tarafta askeriyemiz var. Bu iki mendireğin arasında da doğal bir limanımız var. Burası bizler için yaşam, nefes alma, spor yapma, insanların gönlünü rahatlattığı yerler. Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor. Bizler olası felaketlerden kurtulmanın yollarını bulacak kadar bilgili ve donanımlı insanlarız.”

EREĞLİ’NİN NÜFUZU ARTIYOR
Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi’ne göre açıkladığı nüfus sayım sonuçlarını da değerlendiren Uysal, “Ereğlimizde son nüfus sayımında nüfusumuz azalmıyor, üstüne kat kat koyuyoruz. Zonguldak ilinin ilçeleri arasında nüfusu artan tek ilçeyiz. Bu da gösteriyor ki Ereğli bir cazibe merkezi, gittikçe işler iyiye gidiyor. İnsanların bizden umudu kesilmiyor. Biz de gerekli çalışmaları yapıyoruz. Hiçbir zaman bu azimden vazgeçmeyeceğiz” diye konuştu.
Belediye icraatları, hazırlanan kısa filmin sinevizyona yansıtılması ile Meclis üyelerine izletildi. Toplantı, ilgili komisyonlara havale edilen maddelerin görüşülmesi üzerine 8 Şubat Perşembe gününe ertelendi.   

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük1
hayran1
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın