Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ELİTAŞ: TÜRKİYE HİÇBİR ZAMAN HÜKÜMETSİZ KALMAZ

ELİTAŞ: TÜRKİYE HİÇBİR ZAMAN HÜKÜMETSİZ KALMAZ

AK Parti Genel Başkan Danışmanı ve eski Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, "Türkiye hiçbir zaman hükümetsiz kalmaz. Şu anda da hükümet devam ediyor" dedi.

Elitaş, partisinin Zonguldak İl Başkanlığınca bir otelde düzenlenen iftar yemeğinde yaptığı konuşmada, 7 Haziran’da gerçekleştirilen milletvekili seçimlerinde sandığa giden seçmenin yüzde 95’inin mecliste temsil edildiğini söyledi.

Seçmenin, AK Parti’yi tek başına iktidar yapmadığını, diğer siyasi partilerle birlikte hareket ederek, hükümet kurmasını istediğini ifade eden Elitaş, şöyle devam etti:

"Bu bilinç içerisinde Sayın Genel Başkanımızın ve Başbakanımızın geleneksel balkon konuşmasında ifade ettiği cümleler şuydu; ’Türkiye için ne gerekiyorsa, AK Parti olarak her şeyi yapmaya hazırız. İktidar ortağı olmaksa amenna. Muhalefetse başımızın tacı’ ve ’Millet iradesi 7 Haziran’da tecelli etmiştir.’ O günden bugüne süreç devam ediyor. 7 Haziran’dan bugüne bütün partilerin siyasi temsilcileri, temsilci olmayanları, milletvekilleri, yöneticileri ve her mikrofonu bulan bir şeyler söylemeye çalıştı ama partimizin Genel Başkanı ve yetkilileri, ’hiç kimseyi incitmeden, kırmadan, darıltmadan ve yanlış bir şey ifade etmeden birlikte beraber koalisyon kurmaya çalışacağız’ dedi. CHP ve MHP olabilir. Onların değerlerine ve yaptıkları faaliyetlere herhangi bir kırıcı nitelikte bulunmadan büyük bir gayretle bugüne kadar geldi."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, partilerinin Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’na hükümet kurma görevini tevdi ettiğini dile getiren Mustafa Elitaş, "Yarın Başbakanımız Bosna Hersek’e gidecek. İki günlük bir ziyaret programı var. Döndükten sonra siyasi partilerden randevu taleplerimiz olacak. 13, 14 ve 15 Temmuz’da, hangi parti ne zaman müsaitlerse o çerçevede bize verecekleri randevu doğrultusunda biz onlarla görüşeceğiz. Bayramdan sonra ikili görüşmelere devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Siyasi partilerin genel merkezleri, genel başkanlarının 7 Haziran’dan önce seçim platformunda yaptıkları davranışları bir kenara bırakmalarını isteyen Elitaş, "Teşkilatlarına konuştukları gibi medya aracılığıyla siyaset kurumuna mesaj göndermesinler. Ellerindeki taşı ve sıkılı yumruklarını açsınlar. Önümüzdeki hafta ziyaret edeceğimiz çerçevede bir samimiyet ve nezaket içerisinde bizlere ellerini uzatsınlar. Bu muhabbet çerçevesinde görüşmelere başlayalım diyoruz ama hala görüyorum ki elleri taş dolu ve yumruklar sıkılı. ’Gelirseniz karışmam ha’ diyen demeçlerle bir hükümet ortaklığı görüşmeleri devam ediyor. Türkiye hiçbir zaman hükümetsiz kalmaz. Şu anda da hükümet devam ediyor" şeklinde konuştu.

Bu arada eski AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar ile Devrek ilçesine bağlı Çaydeğirmeni Belde Belediye Başkanı Satılmış Gebeş arasında tartışma yaşandı, tartışmaya bazı partililer de katıldı. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo