Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

DURSUN ÇİÇEK, EREĞLİ’DE KONUŞTU

DURSUN ÇİÇEK, EREĞLİ’DE KONUŞTU

Dursun Çiçek: “Kumpası kuran, Türkiye’yi 15 Temmuz 2016’ya getiren süreci idare eden siyasi iktidar şuanda Türkiye’yi yönetmeye devam ediyor. Ama aynı kumpasta tetikçilik yapan FETÖ militanları şuan Türk adaletine, yargısına hesap veriyor.”


EREĞLİ

5 Ağustos 2013 tarihinde İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından karara bağlanan Ergenekon davasında, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan, asker kimlikli CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, bir dizi ziyaret için Zonguldak’ın Ereğli ilçesine geldi. Çiçek, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (ERDEMİR) ve ardından Türk Metal Sendikası Şube sonrası sahil mevkisindeki bir kafede düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye’de 2007’den bugüne en önemli gündemin ’adalet’ olduğunu söyledi. Uğradığını iddia ettiği kumpası anlatan Çiçek, şöyle dedi:

FETÖ’DE ’SİYASİ AYAK’ VURGUSU!
"Türkiye’de gündem 2007’den itibaren adalet oldu. Önce kumpas davaları başladı Ergenekon, Balyoz, Oda TV, askeri casusluk gibi. Arkasından binlerce Türk Silahlı Kuvvetleri mensubu Cumhuriyetçi-Atatürkçü subay asker ve gazeteci, aydın hapislerde çürütülerek manevi işkence yapılarak FETÖ’nün önü açıldı. Dönemin adalet bakanı şimdi kayıp. Sadullah Ergin Meclis’te yasaları çıkararak Mustafa Kemal’in askerlerini FETÖ’nün hakim, savcı kılıklı militanlarına teslim etti. Şimdi ortalarda yok. Kumpasta tetikçilik yapan FETÖ militanları şuan Türk adaletine, yargısına hesap veriyor. Biz de müştekiyiz ve hesabını soruyoruz. Ama bu hesap sormada eksik bir durum var o da siyasi ayaktır.”

ENİS BERBEROĞLU… YÜRÜYÜŞ…
Partisinin tutuklanan milletvekili Enis Berberoğlu süreci ile dün başlan ’adalet yürüyüşü’ hakkında da değerlendirmede bulunan Çiçek, şu sözlerle konuştu:
“Milletvekili arkadaşımız dava arkadaşımız Enis Berberoğlu tutuklandı. Yarın kozmik oda davası açıldığında askeri casusluktan bu iktidarın yöneticileri yargılandığında aynı tutumu, dürüstlüğü sergilemelerini bekliyoruz. O zaman telefon takipleri ile değil tanıkları var, en büyük tanık da dönemin Genelkurmay Başkanı. Mutlaka bu hesap sorulacak bundan emin olun. Örnek mi istiyorsunuz 5 Ağustos 2013, Ergenekon kararları okunuyor, bize müebbet yağıyor başta ülkenin genelkurmay başkanı olmak üzere ki biliyorsunuz o davalarda PKK’nın ele başı Şemdih Sakık geldi tanıklık yaptı.
Bu devlete bu orduya 2 gün hakaret etti, Ankara’dan da Türkiye’yi yöneten iktidarda bunu dinledi, ses çıkarmadı. 2016 Temmuz sonrası içeri girdiler hesap veriyorlar. Eğer şartlar normal giderse 2019’da hem yerelde hem genelde bu millet bu iktidarı sandığa gömecek ve suç ortakları siyasi ayakta bu millete aynı Fetö’cüler gibi hesap verecek. İşte adalet yürüyüşü de bu sonun bir başlangıcıdır. Enis Berberoğlu için kişisel bir yürüyüş değildir bu. Bıçağın kemiğe dayandığı muhalefetlerin lokomotifi olan CHP’nin kurumsal olarak hedef alındığı bir süreç nedeniyle bu adalet yürüyüşü dün başlamıştı.

2019’A KADAR…
Bu adalet yürüyüşü 2019 yılında devleti yönetemeyen, devletin kurumlarını olan itibarı yerle bir eden, orduyu, yargıyı, polisi dağıtan iktidarın, hesap vereceği güne kadar devam edecek bir yürüyüştür. Başta 15 Temmuz, OHAL, kumpas mağdurları niye yürümüyoruz niye eylem yapmıyoruz neden bizim yanımızda yer almıyorsunuz diyen herkesi bu yürüyüşe destek vermeye davet ediyoruz. Adalet, hukuk isteyen herkes yürüsün. 19 Temmuz’da sandıkta bunun cevabını millet olarak bu iktidara verelim. Bu karanlık dönemi hep birlikte kapatalım. Siyasi ayaktan da hesap soralım, Türkiye bir daha bu karanlık dönemi yaşamasın Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği çağdaş uygarlık hedefine ulaşma hedefine çağdaş değerlerle yürümeye devam etsin. Bizlere büyük görev düşüyor. Umutluyuz, 4,5 yıl ceza evinde kaldık umudumuzu yitirmedik. Bugün daha da umutluyuz FETÖ bunlara göre çok daha güçlü bir örgüttü arkasında emperyalizm vardı siyasiler vardı. Şuan siyasi ayağın arkasında sadece vatandaştan aldığı oy var. Vatandaşa bunu anlatıp o oyu çektiğimizde bunlar Türkiye’ye Türk yargısına hesap verecekler."

TURPCU: OLMAYACAK İŞLER OLUYOR
CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu ise Türkiye’nin çok önemli süreçlerden geçtiğini ifade ederek, “gerçekten hiç olmayacak işler oluyor ama perdenin sonunun nasıl kapanacağını bizler biliyoruz. Türkiye’yi bu ortamı sokanların hepsinin bu cezalarını çektikten sonra Türkiye’nin normalleşeceğine inanıyoruz. Bu konuda hayır cephesinin aldığı üstün başarı bizim için bir güvencedir. CHP ve halkımız bir güvencedir" dedi.

SENDİKA ZİYARETİ
CHP Ereğli ilçe Başkanı Sertan Ocakçı ile birlikte Türk Metal Şubesi ziyaretinde değerlendirmelerde bulunan Dursun Çiçek, işçi temsilcilerine yaptığı konuşmada, OYAK şirketinin bir üyesi olduğunu hatırlatarak, “35 yıl silahlı kuvvetlerde görev yaptım. Özellikle örgütümüz ile Erdemir ile ilişkilerin geliştirilmesi kapsamında bir misyon üstlendik. O nedenle ilk olarak fabrikayı gezdik ve bilgi aldık. Şimdi de emekçilerimizi ziyaret etmek amacıyla Türk Metal Sendikası’na geldik” dedi. Başkan Metin Ercan’ın bulunamadığı ziyarette, heyeti Şube Sekreteri Yakup Yılmaz ve bazı yöneticiler karşıladı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük5
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın