Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

DEMİRTAŞ İYİ OLDU!!!

DEMİRTAŞ İYİ OLDU!!!

Ünal Demirtaş partisi CHP’den istifa etti. Milletvekili sayısı 5 olan İYİ Parti, CHP`den 15 milletvekilinin katılımıyla TBMM`de grup oluşturabilecek sayıya ulaştı.


CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, aralarında Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş’ın da bulunduğu 15 milletvekilinin partisinden istifa ederek, İYİ Parti'ye katıldığını bildirdi. 
Altay, Meclis’te düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, “siyasi değil ama demokratik bir tasarrufla CHP'ye mensup 15 Sayın milletvekili partimizden bugün istifa ettiler ve İYİ Parti'ye katıldılar" dedi.
SOSYAL MEDYADA DUYURDU
Milletvekili Ünal Demirtaş ise yakın saatlerde sosyal paylaşım adresinden yaptığı paylaşımda, istifa gerekçesini açıkladı. Demirtaş, şunları kaydetti:
"AK Parti ve MHP Türkiye’ye ve Demokrasiye kumpas kurdular, tuzak kurdular. Türkiye’ye, demokrasiye kurdukları kumpası bozmak ve kurdukları kumpası ve tuzağı boşa çıkarmak için bir Türkiye ve parti görevi olarak yıllarımı verdiğim partimden istifa ettim, İyi Partiye geçtim. Türkiye’ye hayırlı olsun. 24 Haziran’da sarayında badem sütüyle beslenen AK Parti genel başkanını sarayından hep beraber indireceğiz. 24 Haziran Türkiye’de güneş açacak, Türkiye’ye demokrasi ve huzur gelecek."

İSTİFA EDENLERİN İSİMLERİ ŞÖYLE
İstifa ederek İYİ Parti'ye katılan milletvekilleri şunlar:
"Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer, Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Bursa Milletvekilleri Nurhayat Altaca Kayışoğlu ile Erkan Aydın, Çorum Milletvekili Tufan Köse, Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, Kayseri Çetin Arık, Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş."

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
şaşkın1
üzgün1
kızgın1
gülücük0
Tekin Karahan

22 Nisan 2018 - 22:01

Demokrası adına yaptığınızı kutluyorum Reyimiz gene sizlere helal olsun böyle bir karara imza attınız

Yorum Yazın