Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ÇİVİCİ, STK ZİYARETLERİNDE

ÇİVİCİ, STK ZİYARETLERİNDE

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Karadeniz Ereğli’de, CHP’nin Belediye Başkanı Aday Adayı olan İnşaat Mühendisi Erol Çivici, Taksiciler Derneği ile Osmanlı Çileğini Yaygınlaştırma ve Üreticileri Koruma Derneğini ziyaret ettiği bildirildi.
Çivici, oluşturduğu tanıtım birimi aracılığı ile yaptığı yazılı açıklamada, bir süre önce başlattığı sivil toplum kuruluşu ziyaretlerini sürdürdüğünü belirtti. Taksiciler Derneği Başkanı Yücel Oktay ve yönetimine yaptığı ziyaretteki konuşmasında, kendisini tanıtıp iş ve siyaset tecrübelerinden bahseden Erol Çivici,  “durumumuz malum, geldiğimiz noktadan hiçbirinizin ben memnun olduğunu zannetmiyorum. Biz de bu sorunlara çözüm üretmek için yola çıktık. Siyaset öyle bir şey oldu ki herkes kendini bir yerlerde görmek istiyor. Ama bu bir sorumluluk, bilgi ve tecrübe gerektirir. Bu bilgi ve tecrübenin bende olduğunu düşünüyorum. Çözüm noktalarının da çok kolay olduğunu düşünüyorum” dedi.

ŞEHİRCİLİK KONULARI GÖRÜŞÜLDÜ
Belediyelerin yarınları görerek bir planlama yapması gerektiğini söyleyen Erol Çivici, “mesela bugün şehir merkezinden çıkıyorsunuz, hastaneye tek bir tane yoldan gidebiliyorsunuz. Var mı alternatif yolumuz yok. Ama imar planını açtığınız zaman bir sürü alternatif yollar var. Peki niye açılmıyor bu alternatif yollar; çünkü imar kanunun belediye verdiği yetkiler bugüne kadar kullanılmamış. Bunu tüm şehirler bitirmiş ama biz bitirememişiz. Hastaneye 4 tane alternatif yol var ama bu yolların terkleri yapılmamış. Ama kanun aslında belediyelere bu yetkiyi vermiş” diye konuştu.

“KARARLARI BİRLİKTE ALACAĞIZ”
Belediye kanununa göre taksi duraklarına ruhsat verilmediğini, bunun ciddi anlamda sıkıntısını çektiklerini belirten Çivici, şunları kaydetti:
“Sizin yerlerinizin hepsi kamunun yerleri, kamu size ayrı bir tapu kesemez. Ama ne yapar; arsa sahiplerinden orayı istimlak ederken burayı yol, park alanı diye istimlak etmiş. Farklı bir amaç doğrultusunda satarsa vatandaş dava açtığında haklı bir pozisyona düşer ve o vatandaşa geri iade etmek zorundasın onun arsasını. Hukuki kısmı bu işin. Ama ne yapar bunun önüne geçmek ve durakları sabitlemek için; nasıl camiler diyanete ait, vatandaşın adına dahi olsa.
Bunun bakımı, onarımı her şeyi diyanete aittir. Bir camiyi alıp bir yerden bir yere taşıyabiliyor musun, taşıyamıyorsun. Hiçbir durak da imar paftasında burası Murat Taksi durağı diye ya da Sahil Taksi durağı diye geçmiyor. Bunu imar paftasına işlediğin zaman ancak meclis kararıyla bunun yerini değiştirebilirsin. Biliyorsunuz ilçelerde ilçe trafik komisyonu, illerde il trafik komisyonu var. Bu komisyonlara sizin de bağlı olduğunuz yer neresi şoförler odası. Bu kararlar alınırken belediye tek başına alırsa aynen otobüsçülerde olduğu gibi ilçe trafik komisyonunun itiraz hakları vardır. Belediye tek başına karar alamaz. Sizinle ilgili kararlar bu komisyonlarda alınır.”
Dernek Başkanı Oktay da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirtti ve başarılar diledi.

ÇİLEK DERNEĞİ ZİYARETİ
Erol Çivici, günün son ziyaretinde Osmanlı Çileğini Yaygınlaştırma ve Üreticileri Koruma Derneği Başkanı Şaban Çetinkaya ve yönetimi ile bir araya geldi. Çivici, burada tarımsal üretim konuları ile yerel değerlere dair konuları görüşerek sorun ve çözümleri iyi bildiğini tekrar etti.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük3
hayran1
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın