Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

CHP’DEN ERDEMİR’E ZİYARET

CHP’DEN ERDEMİR’E ZİYARET

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları'na atanan Genel Müdür Salih Cem Oral’a nezaket ziyaretinde bulunduklarını bildirdi.
Yapılan yazılı açıklamaya göre; Demirtaş’a ziyarette Kdz. Ereğli CHP İlçe Başkanı Sertan Ocakçı, İlçe Sekreteri Sevdekar Aras, İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Nahide Ercan ,Kadın Kolları Başkanı Zerrin Yılmaz  ile Belediye Meclis Üyeleri Özkan Özyağcı ve Güler Demiroğlu eşlik etti. CHP heyeti, Erdemir Genel Müdürlüğü’ne yeni atanan Salih Cem Oral’a başarılar diledi. Erdemir Genel Müdürü Salih Cem Oral da bu nazik ziyaret için teşekkür ederek, yaklaşan seçimlerin Türkiye’ye hayırlı olması dileğini paylaştı.

Demirtaş: “En az iki Erdemir daha kurulması gerek”
Ziyarette, CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, öncelikle Erdemir'in sadece Zonguldak'ın değil, Türkiye'nin gurur kaynağı bir şirket olduğunu, ürettiği katma değer ile çok büyük bir yere sahip olduğunu ifade etti. Erdemir’in stratejik ve milli bir kuruluş olduğuna vurgu yaparak, Kdz. Ereğli’nin ve Zonguldak’ın ekonomik kalkınmasında önemli bir yere sahip olan bu şirkete atanan Salih Cem Oral'ın sektördeki tecrübe ve bilgisi ile Erdemir'in çok daha iyi bir noktaya taşınacağına inandığını da belirten CHP'li Demirtaş, şunları kaydetti:
"Bölge kalkınmasında bu tip kuruluşların önemli etkileri değerlendirilmeli ve yatırım planlaması buna göre belirlenmeli.  Çelik stratejik öneme sahip bir ürün. Bu nedenle de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bu stratejik ürüne dair bir meclis araştırma önergesi verdim. Stratejik ürünlerde kar -zarar hesabının yapılmaması gerektiğini düşünüyoruz ve bu tip ürünlere milli bir anlayış içinde yaklaşıyoruz. Çünkü bu tip kuruluşlar sadece bulundukları bölge için değil Türkiye için ekonomi ve istihdam açısından kıymetli kuruluşlarımız. Bu anlamda biz devlet tarafından bir değil en az iki Erdemir daha kurulması gerektiğini düşünüyoruz."

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın