Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

CHP İLÇE BAŞKANINDAN, ÇOK KONUŞULACAK SÖZLER!

CHP İLÇE BAŞKANINDAN, ÇOK KONUŞULACAK SÖZLER!

Neriman hanım çok fazla yan desteklerle değil de...


Fota: “Keşke Neriman hanım çok fazla yan desteklerle değil de bireysel ortaya çıksa, belki daha iyi olacaktı, bilemem.”
Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, CHP İlçe Başkanı İsmail Fota, önümüzdeki süreçte yapılması muhtemel CHP İlçe Kongresinde, başkanlığa aday olmasının önünde her hangi bir engel bulunmadığını bildirdi.
Fota, Ereğli FM’de konuk olduğu “Fikri Kapan’la Burada Konuşalım programında, yaptığı açıklamalarda, ilçe kongresinin genel merkez tarafından iptal edilmesinde, Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın eşi Neriman Posbıyık’ın ilçe başkan adayı olmasının etken olduğunu söyledi.
Kapan’ın sorularını yanıtlayan Fota, yaşanan iptal sırasında bazı partilerinin gösterdiği tepkiyi normal karşıladıklarını belirterek, şöyle dedi:
“Bu tip tepkiler olağandır. Çünkü CHP hareketli bir partidir. Birkaç arkadaşımızın ufak tepkisi olmuştur bunları olağan karşılıyorum. Biz babadan CHP’liyiz ve nasıl başladıysak öyle devam ediyoruz. Uzun yıllardır da partinin tüm kademelerinde görev yaptım, beş kez milletvekili aday adayı oldum. İlçe Başkanlığı, İl Başkan Vekilliği yaptım. Böyle bir atamayı Genel başkanım (Kemal Kılıçdaroğlu) uygun görmüş ki, bizi buraya görevlendirdiler.5 kişi olarak göreve geldiğimizden sonra da partimizi güzel yerlere taşıdığımızı düşünüyorum.
İSTİFA EDENLERİ CAYDIRDI
Başkanlığım süresince 200 kişiyi üye yaptık. Benden önce istifa eden 20 arkadaşımız ile görüşerek 18’ini istifalarından vazgeçirdim. Sayın Genel Başkan Yardımcımız Oğuz Kaan Salıcı ile Bolu’daki toplantıda yaptığımız görüşmede, yeni bir atamanın olmayacağını, delege seçimlerini de bizim yapacağımızı söyledi.
ADAY OLABİLİR
Partimizdeki tüzük değişikliği sonrası, göreve atananlar da olası seçimlerde aday olabiliyorlar. Dolayısıyla ben ve beraber yönetimdeki arkadaşlarımız, önümüzdeki ilçe kongresinde istediğimiz aday olabiliriz. Şu ana kadar öyle bir niyetim yoktu ama bundan sonra ne olur, ne gider bilemem. Bu bir ekip hareketidir. Delege seçimlerini yaparız, kongre kararımızı alırız, oturur arkadaşlarla değerlendiririz. Alınacak karara da uyarım, hiçbir zaman da geri adım atmam. Ben mücadeleden kaçmam, mücadeleyi de seven bir insanım.
ADAY OLMAK CESARET İŞİDİR
CHP’de aday olmak gerçekten cesaret işidir. Bu anlamda Sertan Ocakcı iki kez ilçe başkanı oldu, tekrar aday olması doğaldır. Sayın Ali Kocamanoğlu’nu kutluyorum. Cesaretli ve iyi bir çıkış yaptı. Siyasete renk getirdi. Neriman Hanım da (Posbıyık) bayan olması dolayısıyla renk getirdi. Bayan ile çalışmak ayrı bir zevktir, partiye kalite getirir. Keşke Neriman hanım çok fazla yan desteklerle değil de bireysel ortaya çıksa, belki daha iyi olacaktı, bilemem. Onun da kendi taktiridir.
GENEL MERKEZİN KARARI NET
Ben, bölge milletvekillerimizin delege üzerinde baskı yapabileceklerine inanmıyorum, Zira delege üzerinde çok fazla güçleri de yok. Ancak Belediye başkanımız (Halil Posbıyık) arzu ederse, isterse olabilir. Eşi adaydı, bunlar da doğaldır. Ancak genel başkanımızın açık ve net tavrı söz konusudur. 17 Madde sıraladı; bir belediye başkanımızın eşi, çocukları ve bir kısım akrabaları belediyede işe girmede veya aday olmada biraz uzak duracaklar diyor. Bu tavrı anlamak, anlamamak kişiye göre değişir. Genel Başkan bu konuda açık tavrını koydu. Genel Başkanımızın tavrı söz konusuyla, MYK’nın (Merkez Yürütme Kurulu) tavrı da bu konuda nettir. Bolu’daki toplantıda da Oğuz Kaan bey bu konuda konuşmuştur. Ayrıca yaptığımız görüşmede de ifade etmiştir. Yakınlarının aday olmaması gerekir. Onun için biz CHP’yi sağlıklı bir noktaya taşımak zorundayız.

HANIMEFENDİ ÇALIŞMAK İSTİYORSA…
Genel Merkezimiz, Belediye Başkanının yakınlarının aday olmaması gerektiği konusunda birkaç kez ikazı oldu. Herkesin buna uyması gerekir. CHP’de üye ve yönetici olarak MYK’nın aldığı kararlara uymak zorundayız. Hanımefendi çalışmak istiyorsa CHP’de çalışabilir. İlla ki İlçe Başkanı olarak çalışacak diye bir konu yok. Kadın kolları var, diğer kollar var. Kent konseyi var, çalışabilir. Ben 47 yıldır çalışıyorum. Neriman Hanım da sosyal bir insan, çalışabilir.”

 FOTA’NIN AÇIKLAMALARININ TAMAMINI DİNLEMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYIN:

https://www.facebook.com/fikri.kapan/videos/2921803034501584/

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük4
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın