Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

CHP ’Hayır ’ için çalışıyor

CHP ’Hayır ’ için çalışıyor

16 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek olan Anayasa Değişikliği Referandumu öncesindeki propaganda çalışmalarını mahalle ve köylere gerçekleştirdikleri ziyaretlerle sürdüren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Şerif Sertan Ocakçı, 06 Nisan günü akşamını da Ova köy ’de değerlendirdi.

Beraberinde bazı ilçe örgütü yöneticileri ve örgütün eski yöneticilerden Semih Özkök, önceki dönem il genel meclis üyesi Kenan Gündoğdu, eski yöneticilerden Hasan Turgut ile birlikte Ova köyündeydiler.

"CUMHURİYET BUGÜNE KADAR KİME ZARAR VERDİ?"

Konuşmasında, Cumhurbaşkanı’na verilmek istenen yetkileri madde madde açıklamaya çalışan CHP İlçe Başkanı Şerif Sertan Ocakçı, tek bir kişiye bazı yetkilerin verilmesiyle ülkenin kolayca eyaletlere bölünebilir hale geleceğini iddia etti. Eyalet sistemi ile vatandan toprak bile verilebileceğini kaydeden Ocakçı; "Büyük Türkiye mi büyük tek adam mı? Bu değişiklikler Cumhuriyet’e zarar verir. Peki, Cumhuriyet, bugüne kadar kime ne zarar verdi?", dedi. Ocakçı, sözlerini şu cümlelerle sürdürdü:

"İŞ GÜVENCESİ KALMAYACAK

" "... Artık memurluk kalkacak, demeye bile başladılar. Memurlar sözleşmeli personel olarak çalışacak. Seni işten çıkaracak olanlar, o işe kendi arabalarını alacaklar. İşsizlik artmaya devam edecek.", iddiasıyla, ülkenin en önemli temel meselelerinden biri haline gelen işsizliğin 17 Nisan’dan itibaren ortadan kaldırılacağı söylemlerine itibar edilmemesi gerektiğini belirten Cumhuriyet Halk Partisi Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Şerif Sertan Ocakçı, referandumda sandıktan evet çıkması durumunda, Türkiye’yi bekleyen en büyük tehlikenin kuvvetler ayrılığı ilkesinin yok edilme ihtimali olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı’nın hem devlet başkanı hem hakim hem savcı hem de avukat olmasını öngören bu anayasa değişikliği paketinin kuvvetler ayrılığını ortadan kaldırarak ülkede güvensizlik ortamı yaratacağına vurgu yapan Ocakçı, kendisini dinleyen vatandaşlara; "Sizler, bir siyasi parti tarafından atanan hakimlere, savcılara nasıl güveneceksiniz?", sorusunu sordu.

“YARGI ZATEN BAĞIMSIZ, TARAFSIZ VE ADİL OLMALIDIR”

Özkök konuşmasında "Bu anayasa değişikliği paketinde göz boyayan, hiçbirimizin hayır diyemeyeceği maddeler var. Mesela, yargı bağımsız ve tarafsız olmalı diyor bir madde. Tıpkı, bir insanın imam olması için Müslüman olması gerekir, der gibi. O insan Müslüman değilse imam olamaz ki zaten. Bu da böyle bir durum. Yargı bağımsız ve tarafsız olmadıkça o yargı, gerçek bir yargı olur mu hiç?", cümleleriyle düşüncelerini anlattı”

“HİÇ DEĞİLSE SURİYELİLERİN VAHŞETTEN KAÇABİLECEKLERİ BİR ÜLKE VAR”

Gündoğdu konuşmasına “Türkiye’nin Libya, Irak ve Suriye’de yaşanan türden katliamlara sahne olmasını önlemek için, ’HAYIR’ diyecektir. Suriyelilerin sığınabilecekleri bir ülke var onun adı Türkiye Cumhuriyeti’dir. Fakat bizler aynı durumda kalırsak ne olacak? Ülkenin bir tek kişi tarafından Olağanüstü Hal, Sıkıyönetim ve savaş hali yasalarıyla yönetilmesinin önüne geçmek için, Türkiye Büyük Millet Meclisinin devamı ve hataların yanlışlıkla da olsa bir kişi tarafından hatalı karar verilmesine engel olmak için hayır demeliyiz” diyerek sözlerini sonlandırdı.Türkiye Cumhuriyetimizi kuranlara ve Aziz Türk halkına saygı duyan her bir vatandaşımız, tek bir adam mantığının başında bulunacağı yönetim anlayışına ’Hayır’ diyecektir.

(Haber Merkezi )

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın