Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ÇATUROĞLU’NDAN İKİ MÜJDE!..

ÇATUROĞLU’NDAN İKİ MÜJDE!..

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı öğrenci yurtları ile ilgili bir basın açıklaması yaptı;

Çaturoğlu yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi; Zonguldak merkezde yapımı tamamlanan 432 kapasiteli kız yurdu Ocak ayı içerisinde açılmış ve yedek sırasında bekleyen öğrencilerimizin kaydı alınmıştır. Diğer taraftan, Zonguldak Merkezde kiralama yoluyla 5.286 kapasiteli öğrenci yurtlarının inşaatları devam etmekte olup, bu yıl içerisinde açılması planlanmaktadır. Yine Zonguldak Merkezde KYK tarafından yapılacak olan 700 kapasiteli öğrenci yurdunun da 2017 yılında açılması hedeflenmektedir.

ÇATUROĞLU’NDAN İKİ MÜJDE;

ÇAYCUMA YURDU PROJESİNİN MÜŞAVİRLİK HİZMET ALIMI İHALEYE ÇIKIYOR

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Sinan Aksu’yu ziyaret ettiğini belirten Çaturoğlu sözlerine şöyle devam etti. Ziyaretimizde Zonguldak Merkez ve ilçelerimizdeki öğrenci yurtlarını gündeme getirdim. Bunlardan; Çaycuma Meslek Yüksek Okulu Kampüsünün içerisinde yapılacak olan 600 kapasiteli öğrenci yurdu projesinin müşavirlik hizmet alımının önümüzdeki günlerde ihaleye çıkarılacağının müjdesini aldık.

ALAPLI’YA 300-500 KAPASİTELİ KIZ ÖĞRENCİ YURDU 2016 YATIRIM PROGRAMINA ALINIYOR

Alaplı’ya 300-500 kapasiteli yeni bir kız öğrenci yurdu yapılması için, yurdun 2016 yatırım programına alınması konusunda Genel Müdür Sinan Aksu ile mutabık kaldık. Ayrıca, yurdun 2016 yatırım programına alınması talebimizi de Kalkınma Bakanımız Sayın Cevdet Yılmaz’a ilettim.

Diğer taraftan Kdz. Ereğli’de yeni kız ve erkek öğrenci yurdu yapmak için yer arayışlarımız devam etmektedir. Yer bulunduğu takdirde hem erkek hem de kız öğrenci yurdu yapılacaktır.  

Sevgi ve saygılarımla

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın