Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ÇATUROĞLU MUHTARLAR BİRER FEDAİ...

ÇATUROĞLU MUHTARLAR BİRER FEDAİ...

AK Parti Zonguldak Milletvekili Adayı Faruk Çaturoğlu, köy ve mahallelerde görev yapan Muhtarların yerel yönetim fedaisi olduğunu söyledi.

Çaturoğlu AK Parti Alaplı İlçe Teşkilatı tarafından köy ve mahalle muhtarlara yönelik olarak bugün Auapark’ta düzenlenen kahvaltı programında yaptığı konuşmada muhtarlara net mesajlar verdi.

 

MUHTARLARIMIZ KUTSAL BİR GÖREV YAPIYORLAR

Muhtar seçilmenin çok zor olduğuna dikkat çeken AK Parti Zonguldak Milletvekili Adayı Çaturoğlu şunları söyledi:

“Bizim özellikle üzerinde vurgulamak istediğimiz konu şudur; muhtarlarımız bulunduğu köy ve mahallelerde bütçesi olmadan, kimsesizlerle ilgilenen, fakirle fakir olan yani mahallesinde ve köyünde herkesin dertleriyle dertlenen, sevinciyle sevinen bir yerel yönetim fedai olarak görüyoruz.

Muhtar seçilmek kadar zor bir şey yoktur. Siyasetin en zor yönüdür. Milletvekili seçilebilirsiniz ancak muhtar seçilme milletvekili seçilmekten daha zordur. Ben bunun bilinci içerisindeyim. Çünkü vatandaşlarla bire bir muhatapsınız. Kitleler olarak oy verilmez. Vatandaşın oyunu almak çok zordur. Parasını alırsınız ama oyunu alamazsınız. Onun için muhtarlarımız kutsal bir görev yapıyorlar.

 

“HER KÖYDE BİR ESERİMİZ VAR”

Gerek belediye başkanlığı gerekse ilçe başkanlığı dönemimde muhtarımızla çok güzel çalışmalara imza attık. Bu çalışmalarımız sadece Alaplı merkezli kalmadı. Ereğli, Kozlu ve Akçakoca’nın köylerine kadar hizmet anlayışı içerisinde olduk. Elimizde olanları paylaşmaya çalıştık. Bununda semeresini gördük 2007 seçimlerinde sıralamaya dahi giremezken biz ekip olarak Ereğli’nin köylerinde gece – gündüz çalıştık. Gittiğimiz her köyde bir eserimiz karşımıza çıktı. Bizim milletimiz hiçbir zaman kum tanesi kadar yapılan iyiliği de kötülüğü de unutmaz. Yeri ve zamanı gelince şunu yaptınız, bunu yaptınız derler.

 

EREĞLİ – DEVREK YOLU İÇİN BAŞBAKANIMIZ SÖZ VERDİ

Ereğli – Devrek yolunun en kısa sürede yapacağız. Başbakanımızla otobüsün içerisinde konuşurken Ereğli-Devrek yolunu da söyledik konuştuk. Kendisi hem Ereğli-Devrek yolunun hem de Ereğli-Zonguldak yolunun hızlı bir şekilde yapılacağını ifade etti. Ondan dolayı başbakanımıza ve çalışma arkadaşlarına çok teşekkür ediyoruz.

 

“BİRLİK-BERABERLİĞE İHTİYACIMIZ VAR”

Bizim en büyük problemimiz kavga. Bu bize hep kaybettirdi. Bir Denizli’ye bakın, bir Gaziantep’e bakın. Nerelere gitmişler, ne haldeler? Burada suçlu aramaya gerek yok hepimiz suçluyuz. Onun için biz önceliğimiz birlik ve beraberliğimiz kazanma noktasında çalışmalar

yapmalıyız. Belediye başkanıyken bunun örneklerini gördük. Zonguldak’ın ve bölgemiz için yapacağız kavgalarımızı. Başbakanımız çok güzel bir projeden bahsetti. BAKKA projesi. Bizim tam bahsettiğimiz konu. Böyle özel bir projeye ihtiyacımız var. Tarihinde Zonguldak ülkeye çok katkıda bulunmuştur. Ama zamanla ivme kaybetmiştir. Bunun örnekleri birçok ülkelerde de var. Ama ne yapmışlar özel proje uygulamışlar. İstihdamı çeşitlendirelim. Bu manada üniversitelere önem vermişler. Hibe krediler vererek yatırımı çeşitlendirmişler. Açığı böyle kapatmaya çalışmışlar. Üniversite önem vermemiz lazım ve veriyoruz da. Başbakanımız yine konuşmasında Ereğli’deki eski hastane yerinin BEÜ’ye kazandırılması konusunu söyledi. Yine Zonguldak’ta merkez atölyesinin de mühendislik fakültesi olması konusunda çalışmalarımız olacak. “

 

ÇAKIR: “ARTIK BİRLİK ZAMANIDIR”

AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır’da konuşmasında; Sorunların ortak olduğunu belirterek, “Teşkilatım adına hepinizi selamlıyorum. Artık ayrılık zamanı değil, birlik zamanıdır. Alaplısıyla, Ereğlisiyle, Zonguldaklısıyla, Türkiyelisiyle birlik zamanıdır. Bundan sonra daha güçlü olacağız. Birlikte hareket edeceğiz. Ayrışma iznini kimseye vermeyeceğiz. Bütün sorunlarımız hep ortak. Bu dertlerin çözüm ortağı biziz. Bizde milletvekilimizin arkasında sonuna kadar devam ediyoruz. ”dedi.

 

YAVUZ TEŞEKKÜR ETTİ

Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Yavuz ise Alaplı ilçe teşkilatı olarak burada olan olamayan bütün herkese katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Alaplı Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Uysal ve Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç’ta konuşmasında Çaturoğlu’na başarılar diledi.

 

MUHTARLAR FİRE VERMEDİ

Tüm mahalle ve köy muhtarların tam kadro katıldığı organizasyona AK Parti Zonguldak Milletvekili Adayı Faruk Çaturoğlu, Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç, Alaplı Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Uysal, Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Alaplı İlçe Başkanı Mustafa Yavuz, İl genel meclis üyeleri, muhtarlar ve parti üyeleri katıldı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo