Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ÇAKIR, EREĞLİ FM’DE KONUŞTU!..

ÇAKIR, EREĞLİ FM’DE KONUŞTU!..

Ereğli AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, “konuşan, eleştiren toplum olmasını bekliyorum” dedi.


Çakır, 91.7 frekansından yayın yapan radyomuz Ereğli FM’de, Salı günleri saat 10.00’da başlayan ve Hakimiyet Yayın Grubu Sahibi Gazeteci Fikri Kapan’ın hazırlayıp sunduğu, “Fikri Kapan’la Burada Konuşalım” programının canlı yayın konuğu oldu.
1 Kasım seçimlerinin genel ve yerel değerlendirmeleri ile yansımaları üzerinde konuşulan programda, yaşanan süreç ve bundan sonra yaşanacaklar konuşuldu.
Partilerinin ülke genelinde olduğu gibi Zonguldak ve Ereğli’de de birinci parti çıkmasının beklenen sonuç olduğuna değinen Çakır, “ben, seçim çalışmaları sırasında halkımızın gözünden ve tavırlarından, bu oranda bir oy alacağımızı biliyor ve bekliyordum” dedi.
Ortaya çıkan başarıda, ülke genelinde beklenen istikrarın da önemine değinen Çakır, özetle şunları söyledi:
“Elbette yerelde milletvekili adaylarımızın, teşkilatımızın Seçim Koordinasyon Merkezimizin ve Belediye Başkanımızın diyalog içinde çalışması başarıda büyük pay sahibi olmuştur. Bu konuda tüm teşkilat üyelerimize ve bizlere güvenen halkımıza teşekkür ediyorum. Bundan sonra Ereğli’nin alması gereken hizmetlerin, getirilmesi gereken yatırımların ve sağlanması gereken istihdamın peşine düşeceğiz. Tersanelerimizde hareket başlamasına rağmen hızla artmasını sağlayacağız. Üniversite öğrenci sayısın konusunda hassasiyetle duruyoruz. Ereğli Zonguldak karayolundaki çalışmalar Kandilli sapağından Ereğli istikametine doğru ilerliyor. Hastane ve terminal yollarının yapılabilmesi için ise buradaki üst geçidin tamamlanması gerekiyor Orada da çalışmalar hızlı şekilde ilerliyor. Bundan sonra milletvekilimizle, belediye başkanımızla bir olup, ilçemizin ve bölgemizin alması gereken tüm hizmetler için gerekirse Ankara’ya gidip alacağız. Çünkü halkımızın bu hizmet ve yatırımları hak ediyor.”

“KONUŞAN TOPLUM OLMALIYIZ”
Çakır, Ereğli’de eleştiren ve konuşan toplum istediğini belirttiği konuşmasını şöyle sürdürdü: “Toplum, sivil toplum kuruluşları, meslek odaları konuşmalı. Hakarete varmadığı müddetçe her türlü eleştiri yapılmalı, istekler bildirilmeli. Bakın, Ereğli Devlet Hastanesi, Sayın önceki dönem Milletvekillerimizden Fazlı Erdoğan’ın ilçeye kazandırdığı Devlet Demir Yolları’na ait Kemer mevkisindeki alana kurulacaktı. Ancak engel olundu. O zamanlar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi başkan ve yöneticileri çıkıp konuşmadılar. ’Şehrin ekonomisi sıkıntıya girer’ demediler. Hastane de Ereğli Belediyesi’nden 5 trilyon (milyon) lira karşılığında alınan arazi üzerine kuruldu. Bugün bir tek vatandaşımız dahi hastanenin iyi olmadığını söylemiyor. Ancak, uzaklığından şikayet ediliyor. Bundan sonra da sivil toplum kuruluşlarından görüş ve öneriler bekliyoruz.”

BELEDİYE-PARTİ DİYALOGLARI
Ereğli Belediyesi ile teşkilatın koordineli çalışmasının hizmetleri daha da artıracağına inandığını anlatan Çakır, “şu aşamada diyaloglarımız kötü diyemem. Ancak, belediye bünyesinde yapılan değişikliklerden parti olarak haberdar edilmemizin daha uygun olacağı kanaatindeyim. Örneğin bir zabıta müdürü atanırken, olayın siyasi boyutu düşünülmeli” diye konuştu.

ZAFER ZEHİRLENMESİ
Çakır, halkın kendilerine 7 Haziran seçimlerinde uyarıda bulunduğunu kabul ederek, şunları kaydetti:
“Şimdi, 7 Haziran seçimlerindeki durumu iyi ki yaşamışız diyorum. Çünkü halkımız bize bir mesaj verdi, partimiz de bu mesajı iyi algılayarak ona göre duruş sergiledi. Neyin eksik ve yanlış olduğunu gördük. Bunu da halkımıza iyi anlattık ve 1 Kasım seçimlerinde tekrar güven kazandık. Bundan sonraki süreçte yeniden bir zafer zehirlenmesi yaşayacağımızı tahmin etmiyorum. Kesinlikle kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Daha mütevazı ve yaklaşımcı olacağız. Şimdi önümüzde uzun bir dönem var. Bu sürede bölgemize ne kadar çok hizmet getirebiliriz bunun çabası içinde olacağız.”
Çakır, yaklaşık 2 saat süren programda, Belediyenin başta Kent Meydanı Projesi olmak üzere tüm projelerine destek olacaklarını, Ereğli-Devrek, Alaplı-Ormanlı yollarının kısa sürede yapılacağını, Bülent Ecevit Üniversitesi’ne devri yapılan eski Devlet Hastanesi binalarının da içinde bulunduğu arazide çalışmaları hızlandıracaklarını sözlerine ekledi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo