Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Belediyede kemer sıkma dönemi

Belediyede kemer sıkma dönemi

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Düzce’de, Belediye Başkanı Faruk Özlü tarafından Düzce Belediyesinin mali durumunu düzeltmek için alınan Mali Disiplin tedbirleri belli oldu.  Özlü “Yapılan değerlendirmeler sonucunda, belediyemiz tüzel kişiliğine ait varlık ve kaynakları etkin ve verimli kullanılması, giderlerde tasarruf sağlanması halkımıza sunulan hizmetlerin nitelik ve nicelik olarak kalitesinin attırılması amacı bazı kararlar aldık” ifadelerini kullandı. 
Düzce Belediyesinin 3 yıllık gelir gider bütçe dengesini oluşturmak için çeşitli kararlar aldıklarını söyleyen Özlü, başkan ve başkan yardımcılarının onayı olmadan hiçbir harcama yapılmayacağını söyledi. 
Mali Disiplin tedbirleri hakkında bilgi veren Başkan Özlü “Her türlü ihtiyaçların karşılanmasında ihaleye çıkılmadan ya da satın alma işlemi yapılmadan önce mevcut imkanlar sonuna kadar kullanılacak. İş yükü-iş gücü analizi yapılarak ihtiyaca göre birimler arası personel kaydırması yapılacak. Hizmetlerin mesai saatleri içerisinde görülmesi sağlanacak ve zorunlu olmadıkça fazla mesai yaptırılmayacak” dedi. 
“Açığa çıkan araçlar iade edilecek” 
Havuz sisteminin devam edeceğini, YEYPAŞ ve İNTAŞ’ın daha profesyonel şekilde yönetileceğini söyleyen Özlü “Tüm araçlarda havuz sistemine geçilecek. Açığa çıkan araçlar iade edilecek. Bakım onarım masrafı yüksek olan araçlar tespit edilerek satılacak ve envanterden düşürülecek. Belediyenin mülkiyetinde bulunan gayrimenkuller tespit edilerek bunların envanteri çıkarılacak ve değerlendirilecek. Belediyemizin sahip olduğu emlak envanteri içinde diğer kamu kurum ve kuruluşlarınca kullanılan gayrimenkullerin Sosyal Güvenlik Kurumu ve Maliye Bakanlığı’na olan borçlarımıza karşılık takası yapılarak borçların azaltılması sağlanacak. Belediyenin su ve vergi alacakları en yüksekten aşağıya doğru tahsil edilme yoluna gidilecek. Su ve emlak vergilerinin kredi kartı ile taksitlendirilerek ödenmesi imkanı sağlanacak. Otobüslerin gelir gider analizi yapılacak ve verimlilik arttırıcı önlemler alınacak” diye konuştu. 
“Ramazan eğlencesi yok” 
Başkan Özlü her yıl yapılan Ramazan eğlencelerini düzenlenmeyeceğini bildirerek “Mevcut aşevi beledi başkanlığı tarafından işletilecek. Kamulaştırma işlemleri asgari seviyeye indirilecek ve 5 yıllık imar programında yer almayan herhangi bir kamulaştırma işlemi yapılmayacak. Belediye şirketlerimiz olan YEYPAŞ ve İNTAŞ gelir getirecek şekilde yönetimsel ve işlevsel olarak yeniden yapılandırılacak ve profesyonel bir yönetim yapısına kavuşturulacak” ifadelerini kullandı. 
Özlü, Mali Disiplin Tedbirlerine belediyenin tüm birimlerinin uyacağını ve hiçbir şekilde esneme olmayacağının altını çizerek “Düzce Belediyesini hep birlikte ayağa kaldırarak, başarı hikayesi yazacağız” ifadelerini kullandı. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
üzgün1
gülücük0
şaşkın0
kızgın0
Sedat Toprak

03 Mayıs 2019 - 09:37

3-5 Ekmekle yemekle tatlıyla kimse iflas etmez, bütçesinde de bereket olur ramazan ayı bereket ayıdır.

Bülent Atalay

03 Mayıs 2019 - 09:36

Aslında gerçek ihtiyaç sahipleri tespit edilse gerekirse evine kadar bırakılsa daha iyi olur, yemekleri dağıtan çalışan arkadaşlar gariban ihtiyaç sahibi gelmiyor gelen kişilerde başkalarına yer tutuyor ve de doğru düzgün gariban yemeğini yiyemiyor diyor

Hülya Şafak

03 Mayıs 2019 - 09:35

Uzun lafın kısası bekleyin gõrún, ondan sonra içinizi dõkún Dúzce Akp de.

Burak Mete İnce

03 Mayıs 2019 - 09:34

Umut fakirin ekmeğidir

Gülsen Onat

03 Mayıs 2019 - 09:33

İnsanın içi fesat olunca okumaya gerek yok, Allah affetsin.

Eren Çayırlı

03 Mayıs 2019 - 09:32

Aydın Danışmaz aynen abi çok dindar bir halk. Bazen gözlerim yaşarıyor.

Aydın Danışmaz

03 Mayıs 2019 - 09:31

Eren Çayırlı abisi olsun festivale Tarkan gelecek bütçeyi ramazanda kısıtlamamak lazım gerçi Ereğli halkı dindardır bu konudaki gereken tepkiyi gösterecektir..

Eren Çayırlı

03 Mayıs 2019 - 09:30

Festival yaparken paraları saçarlar, Sahile çicek ekerken paraları saçarlar ama konu din olunca hiç bir şey olmuyor..

Yorum Yazın