Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Belediye Meclisinde ‘muhtar tepkisi’ olmuştu!

Belediye Meclisinde ‘muhtar tepkisi’ olmuştu!

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Ereğli-İstanbul karayolunun Elmatepe Mahallesi mevkisinde düşünülen üst yaya geçidinin yapılacağını bildirdi.


Uysal, Elmatepe Mahallesi girişinde vatandaşlarla sohbet ettiği sırada konuşmasında, bölgeye üst geçidin şart olduğunu söyledi.

Meclis’i hatırlattı!
Ereğli Belediye Meclisi’nin 5. Olağan toplantısında, üst geçit yapılması için gerekli olan kredinin çekilmesi yönünde ’Red’ oyu verildiğini hatırlatan Uysal, “Elmatepe’de üst geçide ihtiyaç olduğunu söyledik. Bunun için hem düşük faizi, hem de uzun vadede, belediye bütçemizi de zorlamayacak şekilde bir borçlanmayı kabul edin, biz de hazırladığımız projeleri hayata geçirelim. Tabi ki tahmin ettiğimiz oldu ve Meclis’ten kabul çıkmadı. Elmatepe’ye üst geçit yapılması ve diğer yatırımlara da ’hayır’ çıktı” diye konuştu.

Kazaları anımsattı!
Uysal, o bölgede yaşanan trafik kazalarını da anımsatarak şu sözlerle konuştu:
“Bu bölgede, çocuklarımızın yaşlılarımızın gençlerimizin kazaya maruz kalmamaları için üst geçit şart. Buradan geçen yolun 40 metrenin üzerinde genişliği var. Akıcı da bir trafik var. Bu bölgede sağlıklı insanın bile karşıdan karşıya geçmesi son derece sıkıntılı. Kaldı ki bu bölgede yaşlılarımız, öğrencilerimiz şehir merkezinden gelen vatandaşlarımı, karşı tarafta açtığımız ceplerde araçlardan inerek karşıya geçmeye çalışıyorlar.

Söz verdi!
Burada sizlerin önünde söz veriyorum; Bu üst geçit yapılacak. Üstelik bir ay içinde de ihaleye çıkacak hale getirilecek. Engellilerimizin de faydalanabileceği şekilde her iki tarafından asansörü olan, ilçemize yakışır bir üst geçidi yapacağız. Şu anda projesi dahil her şeyiyle beraber hazır hale geldi. Buradan sizlere söz veriyorum; en gen önümüzdeki ayın ilk yarısında ihaleye çıkmış olacak.
Hayata geçirmek istediğimiz projelerin yapılmasına karşı ne yaparlarsa yapsınlar engel olamayacaklar. Biz, hizmet etmeye devam edeceğiz. Çünkü biz, sonuç almak istiyoruz. Yıllardır futbol oynadım, hayatımda geri pası hiç sevmedim. Hep sonuç alacak şekilde top oynamaya çalıştım. Size hitap ederken, tatlandırıcı cümleler de kullanmadım, laf da üretmedim, hep hizmet üreteceğimizi söyledik.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük5
hayran2
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
Ereğlili Vatandaş

13 Ekim 2017 - 21:52

Sayın başkan bir şey merak ediyorum. Madem üst geçit için para vardı belediyede neden borçlanmaya gittiniz? Ya da paranız vardı neden şimdiye kadar üst geçidi yapmadınız.rnLütfen insanları doğru bilgilendirin.

Yorum Yazın