Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Barzani’nin gelişi olayını hatırlarsınız! İşte öyle..!

Barzani’nin gelişi olayını hatırlarsınız! İşte öyle..!

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) eski Genel Yönetim Kurulu Üyesi Emin Semih Özkök, Barzani’nin Türkiye’ye gelişinde hava limanlarında sözde Kürt bayrağı asılmasına yönelik yaptığı suç duyurusuna olumsuz yanıt geldiğini söyledi.


Edinilen bilgiye göre, aynı zamanda 2004 yerel seçimlerinde CHP’den Ereğli Belediye Başkan Adayı olan Özkök, Karadeniz Ereğli Adliye Sarayı önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, gelen sonuca temyiz hakkını kullanacağını belirtti.
Yapacağı itirazın, Barzani’nin Kürt devleti kurabilmek amacıyla referanduma gitmek istediği günlere denk gelmesinin de anlamlı olduğunu ifade eden Özkök, şöyle dedi:
’Bayrak’ tepkisi!
“27 Şubat 2017’de, Barzani’nin Türkiye’ye gelişi esnasında, Ankara Esanboğa Hava Limanı ve İstanbul Atatürk Hava Limanı’nda göndere çekilen sözde Kürdistan bayraklarının, Türk Bayrakları ile eşit mesafede çekilmesinin yasaya, kanuna, ülkemizin geleneklerine ve uluslararası ilişkilere aykırı olduğu konusunda bir suç duyurusunda bulunmuştum.  Yaptığım bu suç duyurusuna ilişkin ise olumsuz yanıt aldım. Gelen bu olumsuz yanıta karşı ise 15 günlük süre içerisinde, ilgili mahkemelere itiraz süresi vardı, bugün de sürenin son günü. Tam da Barzani’nin, Irak topraklarından ayrılmak üzere bir referandum hazırlığında olduğu bir dönemde bizim, bu referandum sonuçlanmadan önce böyle bir devleti tanımış olmak gibi bir hataya düşmemizin önünü kapatmak üzere bir yurttaşlık görevi yapacağım. Bu doğrultuda temyiz hakkımı kullanacağım dilekçemi de ilgili mahkemeye teslim edeceğim.”
Özkök, daha sonra dilekçesini vermek üzere Adliye Sarayı’na girdi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo