Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ANTİ PROPAGANDA !.

ANTİ PROPAGANDA !.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ereğli’li Başdanışmanı Saadet Oruç, Avrupa’daki ülkelerde yaşanan Türklerin, daha fazla birlik ve beraberlik içinde olması gerektiğini söyledi.


Oruç, konuk olarak katıldığı CNN Türk Televizyon kanalında Hakan Çelik’in sunduğu “Hafta Sonu” programında, bazı Avrupa ülkelerinde, özellikle de Fransa’nın, Türkiye’nin Suriye’ye gerçekleştirdiği “Barış Pınarı Harekatı” ve sonrasında anti propaganda çalışmalarına ağırlık verdiklerini belirtti.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yakın görüntü verdiğini dile getiren Oruç, “Ancak, aynı Macron’un Türkiye’ye yönelik haddini aşan ifadeler kullanması çelişki yaratıyor” dedi.

Program sunucusu Çelik’in, Fransa’da yaklaşık 700 bin Türk vatandaşının bulunduğunu hatırlattığı Oruç, şunları kaydetti: “Aslında Bu ülkede Türk ve ermeni yaşan sayısı eşit ancak, oy kullanmada ermeni sayısı fazla. Bunun yanı sıra Fransa PYD-PKK ve ermeni lobilerine daha fazla tolerans gösteriyor. Buradaki Türk Dernekleri ise daha fazla baskı altında tutuluyor. Bu nedenle Fransa’da daha güçlü bir Türk Lobisine ihtiyaç var. Zira karşıdaki direnç ne kadar güçlüyse bir tık üzerinde güçlü şeylerle karşı karşıya gelinebiliyor. Örneğin, Türk dernekleri sokağa çıktığında, güvenlikleri açısından pkk grubunun çıktığından daha büyük tehdit altında oluyor. Fransa gibi ülkeler, DEAŞ terör örgütüne daha fazla destek veriyor. Fransa’da, Türk Derneğinin yapısının etkili olmasına izin verilmez.  Bu nedenle, Fransa ve Avrupa’daki Türklerin daha güçlü bir araya gelmesi, örgütlenmesi gerekiyor.”

Oruç, 3 Kasım 2002’de kurulan AK Parti Hükümeti’nin de bugün 17. Yılına girdiğini hatırlatarak, “Türkiye güçlü bir ülke” ifadesini kullandı.

Programın diğer konuğu Global Stratejist Hakan Akbaş ise daha çok Türkiye-ABD ilişkilerinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, 13 Kasım’da Trump ile görüşmeye gidip, gitmeyeceği üzerindeki görüşlerini aktardı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019

gülücük10
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo