Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ALİ KAYA: FATİH SULTAN MEHMET’İN İSTANBUL’A GİRİŞİ GİBİ…

ALİ KAYA: FATİH SULTAN MEHMET’İN İSTANBUL’A GİRİŞİ GİBİ…

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Karadeniz Ereğli’de ‘oy gönül işidir, tapusuzdur’ diyerek 31 Mart Mahalli İdari Seçimlere hazırlanan İYİ Parti Ereğli Belediye Başkan Adayı Ali Kaya, “Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’a girişi gibi bayrağımızı dikeceğiz. Ereğli’de fetih gerçekleşmiş olacak inşallah” dedi.
Alınan bilgiye göre, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikalarında yetkili Türk Metal Sendikası’nın Karadeniz Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan’ı ziyaret eden Belediye Başkan Adayı Ali Kaya, destek ve dua istediklerini söyledi. Sendikanın çok ciddi bir kitleye başarı ile hitap ettiğini belirten Kaya, şöyle dedi:
“İnşallah, Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’a girişi gibi bayrağımızı dikeceğiz. Ereğli’de fetih gerçekleşmiş olacak inşallah.  
Sizin Karadeniz Ereğli’de çok ciddi bir kitleye hitap ettiğinizi biliyoruz. Sendika bizim için çok önemli ve değerli bir kurumdur. Sendika, en büyük sivil toplum kuruluşlarının başında geliyor. Erdemir, gerek ülkemizin gerekse de bölgemizin en büyük kurumlarından birisidir. Biz, şahsınızda sizi sevdiğimiz için aynı zamanda da temsil ettiğiniz kurumu ve Erdemir’i istinaden ziyarete gelerek sizin görüş, öneri ve isteklerinizi not olmak istedik.
Sizlerle beraber çalışmak, dua ve desteğinizi almak istedik. İşbirliği içinde olacağımızı şimdiden size ifade etme ihtiyacı duyduk. Bu yüzden partim ve ekip arkadaşlarımı ile size geldik.”  

İYİ NİYETLERİNİ BELİRTTİ
İşçi lideri Ercan ise ziyaretin memnuniyet verici olduğunu belirterek, “yapmış olduğunuz bu ziyaretten dolayı teşkilatım adına şahsınıza ve teşkilatınıza teşekkür ederim. Çıkmış olduğunuz bu yolda başarılı olmanızı temenni ediyorum. Ereğlimize ve öncelikli Erdemir işçisine hayırlı ve uğurlu olur inşallah” diye konuştu.
Erdemir ile sürecin devam ettiği Toplu Sözleşme konusunda da varmak istedikleri noktayı anlatan Ercan, şunları kaydetti:
“Türkiye’nin de en büyük sivil toplum kuruluşlarının arasındayız. Mevcut üye sayımız Türkiye genelinde 215 bin civarıdır. Yapmış olduğumuz toplu iş sözleşmelerinde öncelikle üyelerimizin haklarını ön plana alıp, sözleşmeyi en iyi şartlarda bitirmek niyetindeyiz. Bulunduğumuz süreç içinde Erdemir 27. Dönem Toplu Sözleşme devam ediyor. Amacımız masa başında bitirmektir, inşallah bunu böyle başaracağız.”

 

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran2
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın