Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

AK PARTİ’NİN ADAYLARI AÇIKLANDI

AK PARTİ’NİN ADAYLARI AÇIKLANDI

AK PARTİ’NİN ADAYLARI AÇIKLANIYOR


Haber: Şafak Negüzel
Mahalli İdari Seçimlerde AK Parti’nin aday gösterilen belediye başkan adayları açıklandı.
Elmas TV’nin sosyal medya üzerinden yaptığı canlı yayından Alınan bilgilere göre, AK Parti Genel Merkezince Kızılcahamam’da kampa alınan partinin il başkanlarına, bulundukları ilin ilçe ve belde belediye başkan adayları açıklanmıştı. An itibari ile ise belirlenen  isimlerinin açıklandığı ‘aday tanıtım toplantısı’ yapıldı.

TOSUN: ZİRVEDE BİRLİKTE OLACAĞIZ
AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, 4.30’da Site Spor Salonu’nda AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Erkan Kandemir’in katıldığı toplantıda yaptığı konuşmada, yeni bir yolda olduklarını söyledi. 24 Haziran seçimlerinden oy oranını arttıran iki ilden birinin Zonguldak olduğunu ve bunun sebebinin Zongulaklı AK Partililerini olduğunu belirtti. Tosun, “Zonguldak, bağıra bağıra sizi çağıyor. Birlikte koşacağız, yorumlayacağız. Zirvede birlikte olacağız. Bugün adaylarınızın belli olması ile birlikte, seçim çalışmalarını hızlandırarak sürdüreceğiz. Adı açıklanacak adaylarımın isimleri Cumhurbaşkanımızın ve ilgili komisyonların titiz çalışmaları sonucu oltaya çakmıştır. Biz Recep Tayyip Erdoğan belediyeciliği yapmak zorundayız. Zonguldak’ta başarılı olacağız.”

 

ALAN: CUMHURBAŞKANIMIZA SÖZ VERDİM
Adaylığı bir süre önce açıklanan AK Parti Zonguldak İl Belediye Başkan Adayı Ömer Selim Alan da, ‘büyük başkan’ sloganları atıldığı sırada çıktığı kürsüde yaptığı konuşmasında, “doğduğum, büyüdüğüm ve ekmeğimi kazandığım burada aday gösterildiğim için duyduğum mutluluğu sizlere anlatamam. Sayın Cumhurbaşkanımıza seçimi kazanıp Zonguldak’ı şaha kaldırmak için söz verdim” dedi.

UÇAR: ADAYMIŞ GİBİ BİZİMLE BİRLİKTE ÇALIŞACAKLARINA İNANIYORUM
AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar da, selamlama sözlerinin andından AK Parti’nin ilk seçimlere girdiği günleri hatırlattı, her geçen yıl daha da büyüdüklerini söyledi. Zonguldak’ı yerelde şaha kaldıracak bir ekiple yola çıktıklarını anlatan Uçar, “aday arkadaşlarımızın Gelen Merkez ve milletvekilleri olarak arkasında olacağız. Aday olamayan arkadaşların adaymış gibi bizimle birlikte çalışacaklarına inanıyorum. Bütün adaylarımıza başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

ÇOLAKOĞLU: CUMHURBAŞKANIMIZIN BOYNUNU YERE EĞDİRMELİYİM
AK Parti Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu ise bugün Fetih günü olduğunu söyleyerek şu sözlerle konuştu:
“Zonguldak’ta gönül seferine çıkıyoruz. Bu kadrolar ile birlikte Zonguldak’ı o eski günlerine kavuşturacağız. Adaylarımız ile birlikte ‘durmak yok yola devam’ diyerek 31 Mart’ta şaha kalkacağız. Hainler bekliyor. Hainler pusuda, bir deyimle zillet bekliyor. Onlara müsaade etmeyelim, Cumhurbaşkanımızın boynunu yere eğdirmeliyim.”  

TÜRKMEN: CUMHURBAŞKANIMIZA SÖZ VERDİK
AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen’de çıktıkları yolun kutlu bir yol olduğunu öne süren Türkmen, şunları kaydetti:
“Sizin başaramayacağı hiçbir şey yok. Liderinize, ülkenize ve Zonguldak’a hep sahip çıktınız. Zonguldak’ın hak ettiği değeri verebilmek için gece-gündüz çalışacağız. Cumhurbaşkanına söz verdik. ‘İnsanımıza, hemşerilerimize güveniyoruz’ dedik. Sizden rica ediyorum, biz kardeşliğimizi bozmayacağız. Bugün bu nöbet bu kardeşlerimizdedir. Biz hep birlikte Türkiye olacağız. Değişen arkadaşlarımız için söylüyorum, bu bir nöbet değiştirmektir.”

İSİMLERİ, ERDOĞAN'IN YAKIN DAVA ARKADAŞI AÇIKLADI
AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Erkan Kandemir ise alkışlar ile çıktığı sahnede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Zonguldak’a selamı olduğunu söyledi. Eroğan’a, Zonguldak’ın seçime hazır olduklarını söyleyeceğini de ifade eden Kandemir, şu sözlerle konuştu:
“Gezi olaylarında bu çınarı yıkabilir miyiz diye bizimle mücadele ettiler. Başaramadılar 17-25 Şubat’ta yine geldiler yine başaramadılar. Sonra çukurlar kazdılar. Ülkenin farklı çoğrafyalarında o çukurları kazdılar ve sözde özerklik ilan ettiler ve ama bu milletin feraseti ve güvenlik güçleri ile kazdıkları çukura düştüler. Sonra 15 Temmuz da tankla, tüfekle geldiler fakat bu millet biz size ne Recep Tayyip Erdoğan’ın yediririz nede bu çınarı söktürürüz dediler. İşte bunun için sizinle buradayız.
Ben inanıyorum ki Zonguldak, o şer ittifakına hak ettiği cevabı verecek. Bu salonda bu heyecanı gördüm, emeğinize sağlık. Belediyecilik bizim işimiz. Tayyip Erdoğan belediyeciliği diye bir şey var. Biz aşk ile bir ilişki kurmuşuz bu milletle. Sevincimizi, yükümüzü paylaşırız. Biz milletin partisiyiz. Ben beldeler ve ilçelerde isimlerini zikredeceğimiz arkadaşlarımızı, Zonguldak’ı çok daha güzel yarınlara taşıyacağına inanıyorum.”

Adı okunup sahneye davet edilen belediye başkan adayları şöyle:

-BELDELER-

Rahmi Aluz- Bakacakkadı

Vural Kundakçıoğlu- Beycuma
Ersun Gürsel- Çatalağzı

Satılmış Gebeş- Çaydeğirmeni

Hüseyin Uzun- Elvanpazarcık

Ömür Ünal- Filyos

Burhan Sezgin- Gelik

Gökhan Demirtaş- Gülüç

Aytaç Tosun- Gümeli

Mustafa Güldalı- Kandilli

Servet Üstün- Karaman

Nejdet Dernek- Karapınar

Murat Kabuk- Muslu

Ertan Aydoğan- Nebioğlu

Bayram Başol- Ormanlı

Turhan Okumuş-Perşembe

Makbule Zerrin Güneş- Saltukova

-İLÇELER-

Celil Uzun- Alaplı

Ahmet Güral Karayılmaz – Çaycuma

Sezai Bükrü- Devrek

Erol Şahin-Ereğli

Mustafa Çetinoğlu- Gökçebey

Kamil Altun- Kilimli

Ali Bektaş- Kozlu

 

 

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
kızgın1
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın