Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

AK PARTİ’DE SÜREÇ BAŞLADI

AK PARTİ’DE SÜREÇ BAŞLADI

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


AK Parti’de, 31 Mart’ta yapılacak Mahalli İdareler (Yerel) Seçimlerine ilişkin belediye başkan aday adaylığı sürecini bugün (5 Kasım) başlattı.
Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, gazetecilere yaptığı açıklamada, Ereğli’nin “nüfusu 100 binin üzerindeki ilçeler” statüsüne girdiğini söyledi.
Bu kapsamda, ilçe ve belde belediye başkan aday adaylıklarının, ‘İl’e iletmek üzere’ ilçe teşkilatlarına yapılabileceğini belirten Çakır, şöyle dedi:
“Ereğli Belediye Başkan aday adaylığı müracaatı 5000 liradır. Belde Belediye Başkan Aday Adaylıkları müracaatı ise bin lira olarak gerçekleşecek. Bu rakam bayan aday adaylarında yarı yarıya düşüyor. Engellilerimiz de, dörtte bir ödeme ile aday adayı olabilecekler. İl Genel ve Belediye Meclis Üyeliği aday adaylıkları ise 500 yüz lira olarak belirlendi. Belediye Başkan aday adaylığı başvuru süresi 12 Kasım mesai bitiminde sona erecek. İl Genel ve Belediye Meclis üyeliği başvuruları ise 3 Aralık mesai bitimine kadar yapılabilecek. Hafta sonu da başvuru yapılabileceğinden, parti teşkilatımız açık tutulacak.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük1
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın