Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

AK PARTİ LİSTESİNDE NEDEN EREĞLİ YOK!

AK PARTİ LİSTESİNDE NEDEN EREĞLİ YOK!

-VİDEO İZLE- www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Soru alınmadığı AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı’nda, gazetecilerin ısrarla “adaylar arasında neden Ereğli yok?” sorusuna yanıt veren partinin İl Başkanı Zeki Tosun:
“Geçen dönem vardı, ondan önceki dönem vardı ama şimdi böyle bir karar alınmış. Bunu daha fazla bu şekilde büyütmemizin bir anlamı da bence yoktur”
Birinci sıra aday Polat Türkmen:
“Polat Türkmen, Ereğli’nin milletvekili adayıdır, bitti. Var mı başka bir şey? Ne olur bunu dillendirmeyin. Konuşmayın bile.”

Tarihi erkene alınarak 24 Haziran’da yapılması kararlaştırılan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Seçimlerinde, adaylıkları Zonguldak’tan açıklanan sırasıyla Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu, Hamdi Uçar, Züleyha Arıman ve Burhan Onuk, partinin Karadeniz Ereğli İlçesi Teşkilatınca düzenlenen Tanıtım Toplantısı’na katıldılar.
Adaylar, sırasıyla yaptıkları konuşmalarında, aday adayı olan partililerinde ‘aday olabilecek’ nitelikte olduklarını söylediler. Her bir aday, 25 Haziran’da 5 vekil çıkartabilmek için olağanüstü çaba sarf edeceklerini sözlerine eklediler.
SORULDU: ADAYLAR ARASINDA EREĞLİ NEDEN YOK?
Toplantıyı takip eden basın mensupları, ‘soru kabul edilmiyor’ yaklaşımına karşın, “listede Ereğli neden yok? Bunun açıklaması var mıdır?” sorularını AK Parti İL Başkanı Zeki Tosun’a sordular.
Bunun üzerine konuşan Tosun, bu durumun büyütülmemesi gerektiğini ifade ettiği sözlerinde şunları kaydetti:
“Her vekilimiz Zonguldak’a hizmet edecek. Bu adayların hepsi Zonguldak vekilidir. Bunların hepsi Ereğli olsun Alaplı olsun, diğer ilçelere de hizmet edecekler. Yani burada bölgeleri ayırmamızın bir anlamı yok. Bunun bir maksadı da yok. Geçen dönem vardı (Ereğli’den) bu dönem yok. Bu genel merkezin aldığı bir karardır. Bunu daha fazla şey yapmamıza gerek yok. Sonuçta bütün milletvekili adaylarımız Zonguldak’a hizmet edecekler. Bunu bu şekilde algılamamız gerekir. Geçen dönem vardı, ondan önceki dönem vardı ama şimdi böyle bir karar alınmış. Bunu daha fazla bu şekilde büyütmemizin bir anlamı da bence yoktur. Bunu Genel Merkez bu şekilde yaptı ise daha fazla sorgulamaya gerek yok.”

“NE OLUR BUNU DİLLENDİRMEYİN”
27. Dönem 1. Sıra Milletvekili Adayı Polat Türkmen de, kendisinin Ereğli Adayı olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı:
“Ereğli’de neden milletvekili adayı yok diye soruluyor. Polat Türkmen, Ereğli’nin milletvekili adayıdır, bitti. Var mı başka bir şey? Ne olur bunu dillendirmeyin. Konuşmayın bile. Ayrılıkta değil birleşmede hayır vardır. Yörelerimiz ayrı olabilir mi? Nerede bir dert varsa biz ‘Ak Parti ailesi’ diyoruz.”
Toplantıyı Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, milletvekili aday adayları, belediye meclis üyeleri, partinin kadın ve gençlik kolları üyeleri ile çok sayıda gazeteci takip etti.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
kızgın6
gülücük3
şaşkın1
üzgün1
hayran0
S Bozkurt

24 Mayıs 2018 - 01:31

Bir Ereğlili ve ak düşünen Vatandaş olar yazıklar olsun mikrofonu ele alıp konuşmak kolay 25 Haziran’da görürsünüz sonucu her tarafta lazlar var

Kadir yavuz

23 Mayıs 2018 - 15:09

Ereglimizin il olmasını beklerken bir tane bile milletvekili verilmemesi çok üzücü bir durum. Ancak ittifaklar göz önüne alınırsa ereglimizde mhp milletvekillerinin desteklenmesi isteniliyor gibi geldi bana. İnşallah hayırlısı olur

Metin Çolak

22 Mayıs 2018 - 17:08

Ozaman bizde ereglili olarak bizden de oy moy yok buyütmenin gereği de yokkk

Yorum Yazın