Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

AK PARTİ, AŞURE İKRAM ETTİ

AK PARTİ, AŞURE İKRAM ETTİ

AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Teşkilatınca, Muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure ikram edildi.


AK Parti İlçe Başkanı Çakır, Pazar yerindeki etkinlikte yaptığı konuşmada, her ayın bereketli geçmesini dilediğini belirterek şöyle dedi:
“Hicri yılbaşında hüzünlerimiz var, mutluluklarımız var. Muharrem ayı dediğimiz ayımız Allah’ın ayı diye geçer; 10 tane peygamberimize o müjdenin verilmiş olduğu bir aydır. Ama aynı zamanda da Kerbela’yı hüznü bize hatırlatır; resulullah efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın torunu  Hz. Hüseyin’i ve 72 arkadaşının da şehit olduğu bir aydır.  Onları da buradan rahmetle yad ediyoruz. Bugün teşkilatımızla özellikle kadın kollarımızla, gençlik kollarımızla birlikte hafta günü olması münasebetiyle hem Pazar esnafımıza tek tek bizler dağıtım yapacağız hem pazarda alışveriş yapan vatandaşlarımıza da aşure ikram etmiş olacağız diyor, hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.”
Belediye Başkanı Hüseyin Uysal da teşkilat üyelerini kutlayarak, “etkinliğin yeri de anlamlı. Her Pazartesi günü burada pazarımız olur. Hem esnafımıza hem de burada alışveriş yapan vatandaşlarımıza aşure ikramında bulundukları için kendilerini tebrik ediyorum” dedi.
Konuşmaların ardından vatandaşlara ve Pazar esnafına aşure dağıtımı gerçekleştirildi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük4
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın