Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ADD’den Yurtseverlere ‘Barzani’ Çağrısı!

ADD’den Yurtseverlere ‘Barzani’ Çağrısı!

Türkiye’nin bölünmez bütünlüğünü tehdit eden Irak’ta yapılacak Halk Oylaması konusu, Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde protesto edildi.


ADD Ereğli Şube Başkanı Fatih Erdem, Devrim Bulvarı Atatürk Anıtı’nda düzenlenen protesto eyleminde, İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından okuduğu ADD Genel Merkezi ’ortak’ bildirisinde; Irak’ın işgali, ABD’nin ve İsrail’in Kürt yönetimine verdiği desteğin zaman içinde ivme kazandığını söyledi. Erdem şöyle dedi:
“Kurucularımız, şehitlerimiz bizi göreve çağırıyor”
“Bu süreci iyi göremeyen ve partisinin kurultayında onur konuğu eden mevcut siyasi iradenin Barzani’ye verdiği kredi, Barzani ve yandaşlarının halk oylaması kararını almalarında etkili olmuştur.
Kendilerini emperyalizmin hizmetine bağlamış Kürt yönetimi şimdi bölgeyi kana ve ateşe boğan ABD emperyalistlerinin kışkırtması ile 25 Eylül 2017 tarihinde bağımsız Kürdistan için bir halk oylaması yapacaklarını ilan etmişlerdir. Bu girişime karşı ülkemizden yeterli tepki gelmediği gibi bazı ihanet odakları Diyarbakır ilimizde bu oylamaya destek toplantılarını sürdürmektedir.
Mevcut siyasi iradenin, bu halk oylamasına karşı olduğunu açıklaması yetmez. Irak’ın kuzeyine yönelik ekonomik, ticari ve siyasi tedbirleri alma imkânı vardır. Bu kararlılığı ortaya koymalı ve halk oylamasının yapılması halinde de en sert tedbirleri yaşama geçirmelidir.
Tüm siyasal partileri, demokratik kitle örgütlerini, sendikaları, meslek örgütlerini, kısaca kendine ’yurtsever’ diyen herkesi ’Irak’ın Kuzeyinde kukla bir Kürt devleti kurulmasına yol açacak halk oylamasına hayır’ demeye çağırıyoruz. Bu ülke, kurucularımız, şehitlerimiz bizi göreve çağırıyor.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo