Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ADAYLIĞINI EREĞLİ’DE AÇIKLADI

ADAYLIĞINI EREĞLİ’DE AÇIKLADI

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine gelen İbrahim Esat Taneri Oğulları Gemi Acenteliği sahibi Rıfat Taneri, Deniz Ticaret Odası Batı Karadeniz Şube Başkanlığı’na adaylığını açıkladı.


Taneri ve ekibinin, ilçeye bağlı Gülüç Beldesi’ndeki Ahos Hotel Salonu’nda gerçekleştirdiği kahvaltılı aday tanıtım toplantısında, Taneri ailesinin 1857’den günümüze gelen denizcilik ve acente hizmetlerinin kısa film gösterimi sunuldu. Taneri ve ekibine destek amacıyla ilçeye gelen İstanbul ve Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz Bölgeleri, (İMEAK) Deniz Ticaret Odası’nın (DSO) nisan ayında yapılacak seçimlerinde başkanlığa aday olan Tamer Kıran, kahvaltının ardından yaptığı konuşmada, izlediği sinevizyon sunumundan çok etkilendiğini söyledi.
Kıran, ’Hepimizin Odası Hareketi’ sloganıyla çıktıkları yolda Kocaeli’den sonra geçtiğimiz Eylül’de ikinci geldikleri ilçenin Ereğli olduğunu hatırlatarak, şunları söyledi:
“Ogün burada gördüğümüz ortam sonrası, İskenderun’dan Rize’ye kadar şubelerimizi dolaşarak üyelerimize ulaştık, dokunmaya çalıştık. Gördüğümüz çok net bir şey var. Üyelerimiz her şeyden önce bu odanın üyesi olduklarını her daim hatırlanmasını istiyorlar. 4 yılda bir seçimden seçime bazı şubelerimizde bu çok daha fazla uzadığını da tespit ettik. Buralarda birilerinin var olduğunu, bunların dertleri olduğunu, bu dertlerin çözümü için merkezin görev ve sorumlulukları olduğu, bu sorunları çözümü için merkezin orada var olduğunu bilinmesini istiyorlar. Hepimizin Odası Hareket olarak söz veriyoruz, görev süresi içerisinde elimizden geldiğinde üyelerimizin sorunlarını kendi sorunlarımız gibi göreceğiz. Yapacağımız en büyük farklılık bu olacak. Bu hareket kendi önceliklerinin değil sektörün önceliklerini her zaman için göz önünde alacak ve onları ilgili mercilere taşıyacak.
Eminim ki vereceğiniz destek, teveccüh ile 1 Nisan’da İskenderun ve Karadeniz Ereğli’den başlayacak dalga dalga bütün şubelerde seçimleri kazanacağız ve 8 Nisan’da merkezde olacağız. 1 Oy 1 oydur. 8 Nisan’da merkeze gelip oyunuzu kullanın, bizden yana kullanın, bizlere bu görevi tevdi edin. Ondan sonra da gelin hesap sorun. 4 Yıl süre içerisinde her bir şubemizde 2 kez ziyaret edeceğiz. Bunu sorunları yakından görmek için onları yaşamak için bunları yapacağız. Çünkü İstanbul’dan böyle net gözükmüyor sıkıntılar. Desteğinizi istiyoruz. Önce burada Rıfat’a sonra İstanbul’da bana sahip çıkıyorsunuz. El birliği ile bu görevi yukarılara taşıyoruz."
İR ANLIK KARAR DEĞİL
Deniz Ticaret Odası Batı Karadeniz Şube Başkanlığı’na adaylığını açıklamak üzere kürsüye gelen Taneri de, izlediği sinevizyon sunumunun kendisini duygulandırdığını söyledi. Kendisinin 50’lili yaşlara ulaştığını ancak 40’lı yaşlardaki ekibi ile yola çıktığını anlatan Taneri, şunları söyledi:
“1985 yılında Kdz. Ereğli Anadolu Lisesinden mezun olduğum dönemle başlar. Babam ve amcamın sahip olduğu dede mesleği olan ve 5 kuşağı barındıran aile şirketimiz İ. Esat Taneri Oğulları Gemi Acenteliğinde yaptığım başlangıç sadece resmiyet kazandığı günü ifade eder. Ancak 1992 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünü bitirdiğim günden bugüne kadar aktif olarak Denizcilik sektörü için de hizmet vermekteyim.
Aday olma kararım bir anda verilmiş bir karar olmayıp, muhalefet amacı gütmemektedir. Yıllarca edinmiş olduğum tecrübe ve birikimlerimi dürüstlük şeffaflık ilkesiyle ve büyük bir ekip birliği içerisinde birleştirici anlayışı benimseyerek tüm üyelerimize sunmaktır. Acentelikten gelmiş olmam armatörlük, ihracat, ithalat, liman, tersane, lojistik, gümrük depo, gibi sektördeki firma sahiplerinin
İKİ SORUNU ÇÖZECEĞİZ
Bu bağlamda gündemimizi oluşturan birkaç konu başlığı şöyle özetleyebilirim. İlk sırada yer alan ve çözülmesi beklenen konuların başında, Ereğli demir ve Çelik Fabrikaları (Erdemir) için verilecek acentelik hizmetleri konusu yer alıyor, tersanelerimiz konusu bir diğeri, yetki dahilinde olan bölgelerde yer alan limanların yıllık işletme hacimlerinin artırılması da bir başkası. Geliştirmeyi hedeflediğimiz çok olumlu girişim de bulunmayı hedefliyorum.
Sürekli dinamik dengelerin değiştiği bir dünyada küreselleşmenin getirdiği yeniliklerle beraber rekabet ortamının oluşturduğu sorunlar da kaçınılmazdır. Amacım temsilciliğine aday olduğum bölge üyelerinin sorunlarına çözüm olmaktan öte oluşabilecek sorunların önüne geçecek yenilikçi adil bir yol izlemektir. Biz denizciler tüm kurum ve kuruluşlarımızla beraber önce yerelden başlayıp dünyaya açılan rotayı saptarız. Sözün özü hepimiz aynı gemideyiz ve bu hareket hepimizin hareketidir."
Ereğli TSO Başkan Yardımcısı Abdulkadir Çınar, TSO Organ seçimlerinde grup liderleri Niyazi Özcan ve Arslan Keleş’inde yer aldığı toplantıda, sektördeki üyelerin soruları yanıtlandı, birlikte hatıra fotoğrafları çektirildi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
şaşkın1
gülücük0
hayran0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın