Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ADAY VE ADAY ADAYLARININ İSİMLERİ

ADAY VE ADAY ADAYLARININ İSİMLERİ

Mahalli İdari Seçimlerinde Karadeniz Ereğli...


Karadeniz Ereğli Belediyesi’ni yapılacak Mahalli İdari Seçimlerinde kazanmak isteyen partiler, ‘zorda olsa’ adaylarını belirlemeye çalışıyor. Başvuru bolluğu yaşayan AK Parti ve CHP’de halen aday adaylarının isimleri konuşulduğu siyasi arenada, MHP'de de aday adaylığı için başvuruda bulunuldu. 

Alınan bilgiye göre, bazı siyasi partilerde 31 Mart Mahalli İdareler (Yerel) Yönetim Seçimlerinde belediye başkan adayları netlik kazanmaya başladı. Siyasi partilerden MHP, Ereğli ile beldeleri Gülüç ile Kandilli isimlerini açıkladı.

EREĞLİ’DE ‘ADAY ADAYI’ ŞEKER:
SEFER BİZDEN ZAFER ALLAH'TANDIR

MHP Karadeniz Ereğli eski İlçe Başkanı Talat Şeker, Ereğli Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusunda bulunduğunu açıkladı. Şeker, sosyal medya üzerinden yaptığı yazılı açıklamada, adaylık başvurusunu MHP Genel Merkezi’ne giderek yaptığını ifade ederek şunları kaydetti:
“MHP Kdz Ereğli ilçe Başkanlığımız ve Zonguldak İl Başkanlığımızın bilgisinde, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Sadir Durmaz'ın müsadesi, Liderimiz Devlet Bahçeli Bey'in hayır duaları ile MHP Kdz Ereğli Belediye Başkanlığı A. Adaylığı Müracaatımı şuan itibari ile Genel Merkezimize yapmış bulunmaktayım. Sevdası Ereğli ve Kaygısı Ereğli'nin geleceği olan, binlerce temiz yüreğin sesi olmak için, şirin Ereğli'miz de yaşamanın keyfini kaçıranlara ve ağzımızın tadını bozanlara inat, Şeker tadında bir Ereğli için çıkmış olduğum bu hizmet yarışında sadece oylarınıza değil destek ve dualarınıza da talibim. Sefer bizden zafer Allah'tandır.”

GÜLÜÇ VE KANDİLLİ TAMAM…
Diğer yandan, MHP’nin Gülüç Belediye Başkan Adayı da kesinleşti. Yapılan açıklamada, partinin 2014 Mahalli İdareler seçimlerinde de aynı göreve talip olan Tarık Semiz’in, yeniden Gülüç’ten MHP Belediye Başkan Adayı olacağı kaydedildi.
Partinin Kandilli Belediye Başkan Adayı ise Tuncay Aydın oldu. 2014 Mahalli İdareler seçimlerinde AK Parti’den aday adayı olan ancak gösterilmeyen Aydın’a, parti rozeti MHP Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk tarafından takıldı.

AK PARTİ ve CHP’NİN ADAY ADAYI İSİMLERİNİ HATIRLAYALIM
Öte yandan, iktidar ve muhalefet unsurlarının Karadeniz Ereğli Belediyesi için başvuru yayan isimlerini de hatırlatmakta yarar var. Zira AK Parti’de 20 başvuru yanı sıra mevcut belediye başkanı ile ismi anılan 2 isim bulunuyor. Aday ismininse “ha bugün he yarın açıklanacak” denilen CHP’de de 5 aday adayı bulunuyor. Peki neydi bu isimler?

31 Mart’ta yapılacak Mahalli İdareler (Yerel) Seçimlerde, AK Parti’de müracaatta bulunan isimler (alfabe sırasına göre)

Ahmet Köse,

Ahmet Fikri Kızmaz,

Ayhan Taşdelen,

Ercan Candan

Erol Şahin,

Esra Alpago,

İbrahim Sezer,

Muhammet Köse,

Mustafa Kalkan,

Mustafa Demiray,

Mustafa Kurt,

Mustafa Kemal Bektaş,

Numan Korkmaz,

Rıfkı Gültekin,

Saffet Bozkurt,

Salih Kumaş,

Şakir Yıldız,

Yaşar Ciğer,

Yusuf Kalay,

Yüksel Balcı.

Bu isimler haricinde ise aday adaylığı müracaatında bulunmayan ancak, Genel Merkez nezdinde dikkate alınan ve Ereğli kamuoyunun büyük bir kesimde “aday gösterilecek” diye kesin gözüyle bakılan isimler de var. Bu isimlerinden ilki mevcut Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, partinin mevcut İlçe Başkanı Fatih Çakır ve milletvekilliği de yapan Fazlı Erdoğan’dır.   

Ereğli CHP’de müracaatta bulunan isimler (alfabe sırasına göre)
Buket Müftüoğlu,

Erol Çivici,

Emin Semih Özkök,

Halil Posbıyık,

Şerif Sertan Ocakcı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
şaşkın6
hayran4
üzgün1
kızgın1
gülücük0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın