Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

9 kilometrelik kısmında proje tamamlandı

9 kilometrelik kısmında proje tamamlandı

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Karadeniz Ereğli Çevre Yolunun 9 kilometrelik kesiminde kesin projenin tamamlandığını bildirdi.


Çaturoğlu, yazılı açıklamasında, projenin kalan kısmıyla ilgili çalışmaların devam ettiğini belirtti. Ereğli-Devrek yolu içinde ödenek talebinde bulunduğunu ifade eden Çaturoğlu, şunları kaydetti:
“Karadeniz Ereğli içinden geçen Devlet yolunun tamamen şehir içinde kalması nedeniyle, şehir içi trafiğini rahatlatmak için Ereğli Çevre Yolunda proje çalışmaları devam etmektedir. Proje çalışmalarının biran önce bitirilip yapım aşamasına gelmesi için hem Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, hem Karayolları Genel Müdürlüğü hem de Karayolları Kastamonu 15. Bölge Müdürlüğü nezdinde takibimiz devam etmektedir.
Karayolları Bölge Müdürlüğü ile yaptığımız görüşmeler neticesinde; 2x2 bölünmüş yol olarak yapılacak olan Ereğli Çevre Yolu güzergahında 1732, 3000 ve 514 metre olmak üzere toplam 5246 metre çift tünel ve yaklaşık 450 metre uzunluğunda bir adet köprü yapılacaktır. Güzergahın ilk 9 kilometrelik kesiminde kesin proje tamamlanmıştır. Diğer kesimlerin uygulama projeleri ihale edilmiş ve danışmanlık ihalesinin ikinci görüşmeleri 18 Ocak 2018 de yapılacaktır.
Bu bağlamda bağlantı yolu üzerinde bulunan Hastane Köprülü Kavşağı’nda kamulaştırma işlemleri tamamlanmış ve önümüzdeki hafta çalışmalara başlanacaktır.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük4
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın