Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

80 milyona adalet istiyoruz!

80 milyona adalet istiyoruz!

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, 26-29 Ağustos tarihleri arasında Çanakkale’de gerçekleştirilen “Adalet Kurultayı” ile ilgili açıklamada bulundu.


Demirtaş, adalet vurgusu yaptığı yazılı açıklamasında, “Devlet güçlüler, zenginler için olduğu kadar yoksullar ve güçsüzler için de adaleti sağlamalıdır” dedi. Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşan 80 milyon yurttaş için adaletin sağlanması gerektiğini belirten Demirtaş, şunları kaydetti:
“Siyasi iktidarın her taraftan kuşattığı ve müdahele ettiği, siyasallaşmış bir yargı sistemi adalet sağlayamaz. Siyasi otorite karşısında eğilen, bükülen, adaleti sağlamaktan çok, siyasal iktidarın taleplerini ve isteklerini yerine getiren, iktidardan korkan, cübbelerinin kendilerine yüklediği sorumluluğu yerine getiremeyen, mesleki itibarı verildikleri adaletli kararlarla değil de,  sonsuz itaat ile sağlanacağı yanılgısı içinde olan yargı mensuplarına ve Türkiye’deki adaleti bitiren Ak Parti hükümetine  inat;  sonuna kadar  hak, hukuk, adalet talebimizi, bağımsız ve tarafsız yargı mücadelemizi, Türkiye’de adalet 80 milyon için ve tam olarak sağlanıncaya kadar sürdüreceğiz.

Adalet ortak paydamız!
Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı Adalet Yürüyüşü ile başlatılan adalet umudu, Çanakkale’deki ’Adalet Kurultayı’ ile güçlendi. Çünkü adalet, toplumun her kesiminin ortak paydasıdır. Güvenpark’ta adaletin yeniden tesisi için 2 bin kişi ile başlatılan yürüyüş, Maltepe’de 2 milyon kişinin katıldığı mitingimizle taçlandı. Bu yürüyüş, dünya demokrasi tarihine, en uzun süreli ve mesafeli demokratik yürüyüş olarak altın harflerle yazılmıştır. Maltepe’de korkuya boğulmak istenen bir toplumun adalet haykırışı, Çanakkale’de vücut bulmuştur.

Çanakkale ruhu bize güç verdi!
Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı topraklarda, toplumun her kesiminden vatandaşımızla on binlerce vatandaşımız ile birlikte gerçekleştirdiğimiz Adalet Kurultay’ından son derece önemli sonuçlar çıktı. Yoğun bir program içinde 8 panelin, 77 Çalıştayın yapıldığı kurultayda 679 konuşmacı söz aldı. Her bir başlık, konusunda uzman katılımcılar tarafından, tüm yönleriyle ele alındı ve tüm bu çalışmalar da kayıt altına alındı. Bu yönüyle de tarihe ayrı bir not düşülmüş oldu.

Adalete erişim, temel bir haktır!
Moderatörlüğünü yaptığım ’Adalete Erişim Hakkı’ başlıklı panelde birbirinden değerli konuklarımızla, adalete erişimi, olması gerektiği düzeyde sağlanamayan dezavantajlı gruplar  ile ilgili olarak önemli ve değerli görüşme ve değerlendirmeler yaptık.
Yapılan değerlendirme ve görüşmeler sonucunda adalete erişimde kadınlar, engelliler, yoksullar, sığınmacılar gibi dezavantajlı grupların yaşadığı sorunlarla, bu sorunların aşılması için yapılabilecekler ve atılabilecek somut adımlar  konusunda da düşünceler dile getirildi.”

Adalet anıtına bir tuğla!
Adalet Anıtı’na da isminin yazılı olduğu tuğlayı koyan CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, bu anıtın tarihe geçeceğini belirtti. Çanakkale’de yapılan adalet kurultayında yapılan çalışmaların Türkiye’de ki adalet sorununun çözümü için kitaplaştırılacağı bildirildi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
hayran1
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo