Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

YİNE YAĞMUR… YİNE SEL VE EZİYET…

YİNE YAĞMUR… YİNE SEL VE EZİYET…

Zonguldak ili Ereğli ilçesinde dün akşam saatlerinde başlayan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Delihakkı ve Süleymanbeyler köylerinde taşan dere baskına neden oldu. Birçok işyeri sular altında kalırken, 6 kişi ise mahsur kaldı. Çaylıoğlu köyünde de birçok ev ve bir cami sular altında kaldı.


Edinilen bilgiye göre, akşam başlayan gece saatlerinde de şiddetini arttıran sağanak yağmur, özellikle köylerde etkili oldu. Delihakkı köyünde bir evin giriş karını su basarken, ev halkı, civciv ve diğer hayvanları son anda kurtardı.
Süleymanbeyler köyünde piknik alanı olarak hizmet veren işyeri sular altında kaldı. Buradaki at, tavuk, köpek ve diğer hayvanlar Ereğli Belediyesi İtfaiye müdürlüğü ekipleri ve işyeri çalışanları tarafından kurtarıldı.
Köyün Göleviç mahallesinde ise taşan dereden dolayı yolun karşısında bulunan keçi ve büyük baş hayvan çiftliğinde bulunan 6 kişi mahsur kaldı. Zonguldak İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ile Ereğli belediyesi İtfaiye müdürlüğü ekipleri ZODYAK bot ile olay yerine geldi.
Gazetecilere açıklamada bulunan Ereğli Belediyesi İtfaiye Amiri Mehmet Ali Demirkol, sağanak yağmur dolayısıyla toplam 6 kişinin mahsur kaldığını belirterek şöyle dedi:
“Bize düşen ihbarda karşıda keçi çiftliği ve büyükbaş hayvan çiftliği olduğu söylendi. Keçi çiftliğinde 4 kişi, diğer çiftlikte ise 2 kişi olduğu ifade edildi. Büyükbaş hayvan çiftliğinin olduğu seviye sudan biraz daha yüksekte. Ancak diğer binada su bir ya da bir buçuk metre kadar yükselmiş. Durum itibari ile hava karanlık ve akıntı var. Bizim karşıya ulaşma imkânımız yok. Ama Arkadaşlar şu an için güvendeler. Sular çekildiğinde karşıdan tahliyelerini sağlayacağız.”
Diğer yandan ilçeye bağlı Çaylıoğlu köyünde de su baskını yaşandı. Taşan dere birçok yeri su altında bıraktı. Bir cami de sel suları altında kaldı. Yaşana olaylarda herhangi bir can kaybının yaşanmadığı öğrenildi. Ekipler bölgede olası bir duruma karşı hazır olarak bekletiliyor.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
şaşkın3
kızgın1
gülücük0
hayran0
üzgün0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın