Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

YİNE SERTTİ: BURASI ZENGİN ÇOCUKLARININ OYUN PARK ALANI DEĞİL

YİNE SERTTİ: BURASI ZENGİN ÇOCUKLARININ OYUN PARK ALANI DEĞİL

Bir dönem kendisi de Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası yöneticisi olan Niyazi Özcan, mevcut oda yönetimini adeta yerden yere vurdu. Başkan ve yöneticileri yalnızca fotoğraf ektirmek ile eleştiren Özcan, Arslan Keleş’i üretmemekle suçladı.


Zonguldak ili Ereğli ilçesinde kurulu “Ereğli Mücadele Platformu”nun Başkanı Niyazi Özcan, bir kafede düzenlediği basın toplantısında yaptığı konuşmada, Ereğli TSO yönetiminin, ilçenin yaşadığı sorunların çözümüne sessiz kalındığını söyledi. Aynı zamanda önceki seçimde TSO Başkan Adayı Niyazi Özcan, özetli şu sözlerle konuştu:

* 1,5 Yıldır Ereğli'de bir toplantı yapılmaz mı, Ereğli konuşulmaz mı? Ereğli'de birileri neden susuyor, hiçbir şey konuşmuyor? Bir kaç kişinin üzerine kurulmuş bir ekonomi asla olamaz.

*TSO'nun bugüne kadar bir tane toplantısı yok, ne ekonomik, ne sanayi geliştirme toplantısı var. Geldikleri zaman OSB'de bin 700 çalışan vardı şimdi bin 450'lere gelmiş. Çalışan sayısı düşmüş, yeni projeleri yok. Bir sürü slogan söylediler. Bu sloganların içerisinde diyorum, bilgi birikiminiz, tecrübeniz, yeteneğiniz yok.

KOLTUK/MAKAM MERAKI
*TSO, fındık, fındık, incir yeme yeri olmuş. Adamlar koltuk makam meraklısı. Yönetimin içinde de bir yönetim oluşmuş, o grubun adı SİA. Bu üç kişi ele almış, bir toplantıya gidecek o üç kişi. Konu, bilgi, tecrübe var mı? Erdemir ile ilgili konuştun mu? İşadamının, tüccarın, halkın hakkını savunacak kurumlar belli, en yetkili kurumlardan biri sensin. Ben değil biz diye devam edeceğiz dediler, hiç öyle de olmadı. Demek ki bu işler lafta oluyor.

FOTOĞRAF MERAKI
*TSO Başkanı ve Meclis Başkanı hastaneye gitmeye korkuyorlar. Niye? Birbirine dirsek atıp kaburgalarını morartmışlar. Ön fotoğrafta sen ben olacağım diye. Adamlar fotoğraf şovmenliğinden başka hiçbir şey yok. TSO'nun ağırlığı 3 bin kişinin ağırlığıdır.

*Bu arkadaşlarımıza iyi niyetle ikaz edelim, fikir beyan edelim. Siz bu odanın içinden makamdan çıkın, makam arabasına binen birbirinize dirsek atma işini bırakın, fotoğraflardan geri durun. Sanayici, tüccarı gezin. Ankara'ya Ereğli ile alakalı kaç dosya hazırlayıp götürdünüz de sonuca vardınız.

EYLEM SİNYALİ!
*Erdemir'e tepki koymazlarsa, Ereğli'nin hakkını aramazlarsa, bir dahaki toplantıdan sonra TSO önüne siyah çelenk koyacağım, Erdemir'in önüne gidip büyük eylem yapacağım. Halkı da esnaf, tüccar, sanayiciyi çağıracağım. Demokratik hakkımızı kullanacağız.

“GÜL DAĞITTILAR"
*Belediye seçimlerinde yaptıkları böyle her tarafa gül dağıtarak işlemiş oldukları politika yüzünden şuanda devletle gidip yapabilecekleri bir şey yok. Bir kelime bile anlatamıyorlar, yüzlerine bakan da yok. Oraya gidemiyorlar da, gitseler 3, 4'ncü sıradaki bürokraside fotoğraf çekerler, dönerler. Ereğli'nin politikasını, geleceğini bitirdiler. Bu kadar basiretsiz bir yönetim olamaz. Ereğli'de TSO var mı yok mu belli değil, vah anam vah. Burası zengin çocuklarının oyun park alanı değil.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
hayran1
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın