Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

YIKIMI, BÖYLE İZLEDİLER!

YIKIMI, BÖYLE İZLEDİLER!

Yurdum erkeklerinin müptelası oldukları iş makinesini çalışmasını izleme ‘faaliyetinin’ bir örneği Zonguldak ili Ereğli ilçesinde de yaşandı. Tarihe tanıklık eden eski hükumet ve adliye binası yıkıldı, vatandaş film izlercesine baktı.


Alınan bilgiye göre, bir süredir otopark alanı olarak kullanılan Karadeniz Ereğli eski Hükumet ve Adliye binaları, içinden sökülen malzemelerin çıkarılmasının ardından yıkım işine başlandı. Uzun yıllar bölge halkına hizmet eden binaların büyük kısmı yıkıldı.
İNSANIMIZIN MİLLİ FAALİYETİ!
Öte yandan, yıkım esnasında “yurdum insanı” manzarası da yaşandı. Türk insanının teknolojiye olan merakının dışavurum şekli olan iş makinesi izleme “geleneği”, ekiplerin yıkım çalışmaları sırasında sürdürüldü.  
Kepçenin binaya vuruşunu, bir kişinin ise çıkan cürufu ötelemek için hortumla su sıkması anını kimi elleri arkadan kenetli, kimisi ise içtiği sigara eşliğinde ‘adeta’ hayranlıkla izledi.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük5
hayran2
şaşkın2
kızgın2
üzgün1
Ali başkan

03 Eylül 2019 - 12:08

Yani ne yapsaydık insan yıkılırken gecmiş bir bakıyor ne var bunda ben olsada bakardım haber olsun diye yazma sayın editör. Ne var yani bu gün gidip bende bir izliyem bakam...

Murat Can

03 Eylül 2019 - 04:10

Ne bekliyordun sayın editör. Ağlamalarını mı? Yıllarca o binalara girip resmi işlerini halletmeye çalışan insanların yıkılmadan önce son bir kez bakıp iç geçirmeleri seni epey üzmüş galiba. Madem davul zurna cagirmadilar sen mevlid için iki hoca cagirsaydin. Bazan iş olsun diye haber yapıyorsun. Edebiyat parçalama sanatını test ediyorsan o başka. Sana benden bir puan bile gelmezdi zaten.

Sefa Alkan

02 Eylül 2019 - 17:33

Ee ne var bunda bakınca ne oluyor anlam çıkaramadım vatandaşmı karar aldı tarihi yıkın diye

Yorum Yazın